propolski.pl: Korwin-Mikke ostro o Putinie

Janusz Korwin-Mikke nie wytrzymał: Putin zwariował

Janusz Korwin-Mikke nie wytrzymał i w ostrych słowach podsumował atak Rosji na Ukrainę.

— Na to, co się dzieje, jest tylko jedno logiczne wyjaśnienie: Putin zwariował. Działania Rosji są bez sensu! — napisał polityk Konfederacji.

Parlamentarzysta od samego początku narastającego kryzysu wokół Ukrainy przekonywał, że wojny nie będzie. Tymczasem stało się zupełnie inaczej.

— Ja od początku mówiłem, że Rosjanie nie wejdą na Ukrainę — mówił jeszcze tydzień temu polityk.

— Putin blefuje. On chce, żeby z nim rozmawiano, żeby Ukraina się przestraszyła. Gdyby chciał napaść na Ukrainę, to przecież by o tym nie mówił, tylko napadł znienacka. Czy Hitler przed napaścią na Polskę albo Związek Sowiecki pokazywał, że ma wojska na granicy? Nie, to jest po to, żeby zastraszyć, a nie zrobić wojnę. Pies, który szczeka, nie gryzie — tłumaczył lider Konfederacji.

Kiedy w czwartek rano Rosja zaatakowała Ukrainę Korwin-Mikke skwitował, że „Putin zwariował”.

— Na wypadek, gdyby Włodzimierz Putin przekroczył granicę w Donbasie, miałem przygotowaną talleyrandowską frazę: 'To gorzej, niż zbrodnia: to błąd!’. Natomiast na to, co się dzieje, jest tylko jedno logiczne wyjaśnienie: Putin zwariował. Albo czegoś bardzo ważnego nie wiemy… — napisał na Twitterze polityk.

— Do tej pory Włodzimierz Putin był precyzyjnie działającym, przewidywalnym politykiem — na co najlepszym dowodem jest, że bez trudności przewidywałem Jego posunięcia. Realizował z sukcesem cele Federacji, a właściwie Rosji. Ręce składały się do oklasków, gdy bezszelestnie przejął Białoruś, gdy idioci z USA (i Polski…) pomogli Mu osadzić buntującego się prezydenta Kazachstanu…— zaznaczył Korwin-Mikke nie przebierając w słowach i krytykując prezydenta Rosji.

Zobacz również: Wiceszef MSZ: Jeśli reakcja państw zachodnich nie będzie radykalnie ostra, Władimir Putin nie wycofa się z obecnej agresywnej polityki

Zobacz również: Białoruska dziennikarka publikuje nagranie: „Odważna kobieta otwarcie pyta rosyjskiego żołnierza…” [WIDEO]

źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these