propolski.pl: Sukces Ukrainy

Sukces sił zbrojnych Ukrainy: Rosyjscy żołnierze poddali się pod Czernihowem

W czwartek wczesnym rankiem Rosja dokonała inwazji na Ukrainę. Media nieustannie donoszą o nowych szczegółach dotyczących całego konfliktu, który zaczyna paraliżować Europę.

Ukraińskie siły zbrojne poinformowały o zdarzeniu, do którego doszło pod miastem Czernihów w obwodzie czernihowskim na północy Ukrainy.

– Wzięto do niewoli cały pluton rosyjskiej 74. brygady strzelców zmotoryzowanych – napisano w mediach społecznościowych.

– Rosyjscy okupanci, po napotkaniu całkowitego oporu ze strony ukraińskich obrońców, poddali się – dodały ukraińskie siły zbrojne.

Zobacz również: Wiceszef MSZ: Jeśli reakcja państw zachodnich nie będzie radykalnie ostra, Władimir Putin nie wycofa się z obecnej agresywnej polityki

Zobacz również: Białoruska dziennikarka publikuje nagranie: „Odważna kobieta otwarcie pyta rosyjskiego żołnierza…” [WIDEO]

Російські окупанти, наткнувшись на тотальний спротив українських захисників, здаються в полон. Під Черніговом здався…

Opublikowany przez Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine Czwartek, 24 lutego 2022

Aktualizacja:

W mediach społecznościowych pojawił się materiał video, w którym wojskowi z Ukrainy przesłuchują pojmanego żołnierza.

W nagraniu zeznał on o wszystkich faktach, jakie mogły interesować dowództwo wojsk Ukrainy. Na pytanie o to, czy trafił do służby z mobilizacji, czy nie – odpowiedział, że jest żołnierzem kontraktowym.

Ponadto zdradził szczegóły o swoim dowódcy, o ilości batalionów, o konkretnych zadaniach jakie otrzymał. Co jest celem ataku?
Na wiele z tych pytań mężczyzna nie umiał, bądź nie chciał, odpowiedzieć w pełni. Na takie okoliczności każdy żołnierz jest przygotowany, więc wie kiedy milczeć.

źródło: Twitter.com

About the Author

One thought on “Sukces sił zbrojnych Ukrainy: Rosyjscy żołnierze poddali się pod Czernihowem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these