Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, a także europosłanka KO była gościem na antenie TOK FM i skrytykowała budowę zapory, która ma chronić Polskę przed szturmem nielegalnych migrantów.

Mocny komentarz w tej sprawie zawarł również Mikołaj Lizut, polski dziennikarz prasowy.

— Chciałem zapytać o zaporę na granicy polsko-białoruskiej, która powstaje. W telewizji Jacka Kurskiego pokazywane są takie triumfalne materiały z betonowania tych słupów, jakie to wspaniałe przedsięwzięcie. Mam wrażenie, że w ogóle tego typu infrastruktura powinna szczególnie w Polsce budzić jakieś przynajmniej mieszane uczucia, jeśli nie wstręt — powiedział Lizut, z czym zgodziła się Ochojska.

— Mi też tak by się wydawało, niestety chyba Polacy mają trochę krótką pamięć historyczną. Zapomnieli już, jak trzeba było obalać mur berliński. Powiem panu szczerze, jestem oczywiście przeciwko budowie tego muru, to nie ma sensu, ten mur nikogo nie zatrzyma. Ten mur będzie zatrzymywał jedynie zwierzęta, zniszczy przyrodę. Same minusy z powodu tego muru — dodała Janina Ochojska, przytaczając jednocześnie porównanie do muru berlińskiego, który był stworzony przez reżim komunistyczny.

Przeczytaj również:  Mariusz Pudzianowski miał wypadek rowerowy. Pokazał rany

Europosłanka KO nie ma przekonania, że zaporę na granicy uda się dokończyć.

— Nie wierzę w to, że on zostanie dokończony. Bylejakość tej władzy pokazuje, że różne rzeczy zaczynają triumfalnie, a później mamy do czynienia ze stępkami, które trzeba oddać na złom, z portami lotniczymi, które jakoś się nie rozbudowują — mówiła Ochojska, określając cały projekt jako „widzi mi się” PiS-u.

— Szkoda tylko, że dla takiego widzi mi się i pokazania swoim wyborcom, PiS zdecydował się na takie zniszczenia czegoś, co będzie przez dziesiątki lat nie do odzyskania — stwierdziła założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej.

Zobacz również: Wielka loteria w Biedronce. Czegoś takiego jeszcze nie było!

Zobacz również: Rafał Ziemkiewicz ostro podsumował Borisa Johnsona: „Już mógłby darować sobie takie pierdoły…”

źródło: tokfm.pl, onet.pl

(Visited 266 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj