Krystyna Janda może mieć poważne kłopoty. Okazuje się, że aktorka udostępniła fałszywy cytat, sugerując, że pochodzi on z książki prof. Marii Ryś ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Szybko wyszło na jaw, że cytat nie był prawdziwy i miał na celu ośmieszyć Stowarzyszenie. Za szerzenie kłamstw Janda może mieć poważne kłopoty.

Janda udostępniła wpis z facebookowego profilu o nazwie „Polska antyklerykalna” i przekonywała, że źródłem szczęścia dla katoliczki jest służenie mężowi, czyli sprzątanie i robienie posiłków.

— Nie włączam telewizji, ponieważ płynący z niej jad i bezeceństwo mogłyby zatruć wspaniałą atmosferę naszej katolickiej rodziny”, „mój mąż szybko spełnia swój obowiązek małżeński, ja zaś przeczekuję to w milczeniu, ze spokojem i godnością prawdziwej katoliczki, modląc się w myśli o zbawienie tych nieszczęsnych istot, które urodziły się kobietami, ale którym lubieżność Szatana rzuciła się na mózg — to zaledwie kilka cytatów rozpowszechnianych przez Jandę.

— A teraz pytanie za 100 punktów — co to urła jest ? Odpowiedź: FRAGMENT KSIĄŻKI „Przygotowanie do życia w rodzinie” – autor Maria Ryś — podręcznik dla gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej o miłości, małżeństwie i rodzinie — zaaprobowany przez MEN. Aż mi mowę odjęło Należy do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich — kontynuowała.

Teraz Krystyna Janda może mieć problemy za oszukiwanie czytelników. Do jej wpisu odniósł się szef Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

Artystka musi szybko sprostować całą sytuację, inaczej sprawa trafi do sądu.

Zobacz również: „Jeżeli chcecie płynąć ze mną, zapraszam”. Trzaskowski podał DATĘ startu nowego ruchu

— Proszę o usunięcie wpisu i zamieszczenie sprostowania z przeprosinami. W przeciwnym razie będę zmuszony, działając na podstawie udzielonego mi pełnomocnictwa, skierować sprawę na drogę postępowania cywilnego — podkreślił Kwaśniewski.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 2 532 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj