Szef Federacja dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak w mocnych słowach skrytykował słowa posłanki Lewicy Agnieszki Dziemianowicz-Bąk. Parlamentarzystka zarzuciła Przemysławowi Czarnkowi, że ten „szczuje na uczniów LGBT+.

— Dlaczego po raz kolejny minister edukacji dopuścił się szczucia i obrażania obywateli legalnie realizujących swoje konstytucyjne prawo do zgromadzeń. Dlaczego nazwał osoby uczestniczące w Paradzie Równości, osobami nienormalnymi? — pytała posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

W obronie szefa resortu zdrowia stanął były poseł Marek Jakubiak.

— Mamy do czynienia z nowoczesnym faszyzmem, nowoczesnym komunizmem. Lewicowy mainstream oczekuje, że będziemy milczeć i chce nas ubezwłasnowolnić w sferze samodzielnego myślenia. Minister Czarnek powiedział kilka słów prawdy i jestem absolutnie za nim — wyjaśnił szef Federacji dla Rzeczypospolitej.

Marek Jakubiak podkreślił, że awantura zaczęła się od słów Przemysława Czarnka, w których powiedział, że „Polacy wiedzą kto jest normalny, a kto nie i kropka”.

— To nie spodobało się nowoczesnej komunistce Agnieszce Dziemianowicz-Bąk, bo ona nie znosi, kiedy ktoś mówi prawdę. Im za to wolno być obrzydliwie wulgarnym na ulicach, przeklinać i obrażać — kontynuował Jakubiak. Dodał, że nie jest to normalne, że osoby, które same obrażają i wyzywają innych pozostają bezkarne.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Zobacz również: Szczęsny skomentował przegraną Polski ze Szwecją. Opowiedział, co działo się w szatni po meczu

— Stosują goebbelskie metody manipulowania faktami. Skoro Polska jest taka homofobiczna, to jakim cudem odbyła się Parada Równości, na której setki ludzi bezpiecznie przeszły ulicami Warszawy? Czy ktoś rzucał w nich kamieniami? Ktoś ich opluł? Nie. Ludzie jedynie z nich się śmieją — mówił były poseł Marek Jakubiak.

Szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek odniósł się do Parady Równości, która w ostatnią sobotę przeszła ulicami Warszawy. Wydarzenie odbyło się pod patronatem prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz również: Niestety Lewandowski nie wystarczył. Polska odpada z EURO 2020 [WIDEO]

— To jest po prostu obraza ludzi inteligentnych i obraza inteligencji Polaków. Polacy dokładnie wiedzą, kto jest normalny, a kto nie. Zobaczcie państwo. Widzieliście państwo przed momentem zdjęcia z tej parady tzw. Równości, bo to z równością nie ma nic wspólnego. Widzieliście tam osobników ubranych jakoś dziwacznie, jakiegoś mężczyznę ubranego jak kobieta. Czy to są ludzie normalni, państwa zdaniem? — pytał.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 557 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj