Klaudia Jachira odwiedziła poznańskie zoo. Posłanka Platformy Obywatelskiej udała się tam w ramach wyjazdowego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Parlamentarzystka przy okazji zamieściła wpis, który po wywołaniu lawiny kontrowersji prędko usunęła.

Jachira pojechała do poznańskiego ogrodu zoologicznego wraz z Parlamentarnym Zespołem Przyjaciół Zwierząt. Posłanka o wycieczce poinformowała w mediach społecznościowych. Zrelacjonowała też, czego będzie dotyczyć jedna z dyskusji na wyjeździe.

— Będziemy rozmawiać m.in. o azylu dla zwierząt i potrzebnych zmianach legislacyjnych — zreferowała parlamentarzystka.

Po zakończeniu wizyty w placówce, posłanka postanowiła podzielić się ze swoimi fanami krytyczną refleksją na temat trzymania zwierząt w klatkach:

— Od dawna nie chodzę do Zoo. Miejsce zwierząt nie jest w klatkach i ciasnych wybiegach. Oglądanie naszych bliskich kuzynów szympansów za kratami, którzy wyglądają jak owłosieni ludzie jest dla mnie jak niewolnictwo. Ale w poznańskim zoo dobrostan nie jest tylko sloganem — napisała posłanka PO na Twitterze.

Wpis posłanki PO wywołał kontrowersje. Internauci próbowali wytłumaczyć Jachirze, że większość zwierząt przebywających w ogrodach zoologicznych już się w nich urodziła i nie byłaby w stanie poradzić sobie po wypuszczeniu na wolność. Parlamentarzystka pod naporem krytyki niedługo potem usunęła swojego tweeta. 

Przeczytaj również:  Poseł Lewicy z zapaleniem mięśnia sercowego. Trafił do szpitala

Przeczytaj również: Awantura w Polsat News. Rozwścieczony Rozenek do posła PiS: „Powinien pan dostać w twarz za to!”

Przeczytaj również: Olga Tokarczuk na spotkaniu ze szwedzką młodzieżą: „Proszę, przyjedźcie do Polski”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: Twitter

(Visited 923 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj