Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Polska szykuje się na kolejną falę epidemii. Ekspertka od ślubów Izabela Janachowska zaapelowała do premiera i ministra zdrowia, by przyjrzeli się sprawie wesel.

Artystka chce, by natychmiast podjęto jakieś działania, ponieważ ogniskami wirusa często okazują się wesela.

Janachowska już wcześniej przeprowadziła ankietę wśród panien młodych na temat tego, jak cała sytuacja wpływa na organizację wesel. A potem napisała na swoim blogu:

— Czas zwrócić uwagę rządzących na realne problemy, spowodowane przez zbyt późno podejmowane decyzje, które właściwie skazują wiele par na odwołanie wesela w ostatniej chwili, bez możliwości reakcji.

Ekspertka od ślubów dodała, że wysłała listy do premiera Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

— Z niepokojem obserwuję wprowadzane z dnia na dzień restrykcje, które, jak rozumiem, mają zapewnić bezpieczeństwo obywateli, z drugiej zaś strony brutalnie odzierają z marzeń wielu narzeczonych, dosłownie w przeddzień wydarzenia, na które nierzadko czekali całe życie. Wielu obywateli, także Pana wyborców, deklaruje także obawy związane z działaniem powołanych do walki z pandemią służb, w tym Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych — czytamy w liście.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Ekspert o zdolnościach przywódczych Trzaskowskiego. Zdecydowane podsumowanie

— Liczę na to, że przedstawione w nim wyniki, ale także Wasze wnioski i postulaty sprawią, że rząd pochyli się nad problemami i zweryfikuje swoje działania tak, aby dać i parom młodym i przedsiębiorcom działającym w branży ślubnej przynajmniej cień szansy na dostosowanie się do sytuacji. Zadeklarowałam także swoją gotowość do współpracy w zakresie opracowywania nowych wytycznych dla branży ślubnej. Bardzo mi zależy, żebyście mieli możliwość świętowania tego wyjątkowego dnia w gronie Waszych bliskich w bezpieczny sposób. Globalna pandemia, z którą od dłuższego czasu walczymy, stała się zagrożeniem nie tylko dla zdrowia i życia obywateli, czy gospodarki, ale także dla kultury i fundamentalnych wartości, na których opiera się polskie społeczeństwo — podsumowała.

źródło: plejada.pl

(Visited 793 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj