Strona główna Polska Iwona Hartwich z mównicy sejmowej do Kaczyńskiego: „Pana partia jest kojarzona z zamkniętymi toaletami”

Iwona Hartwich z mównicy sejmowej do Kaczyńskiego: „Pana partia jest kojarzona z zamkniętymi toaletami”

3 min czytania
0
1
11,320
Iwona Hartwich

Iwona Hartwich zwróciła się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego z mównicy sejmowej. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zarzuciła prezesowi PiS poniżanie i upodlanie osób niepełnosprawnych.

Hartwich skrytykowała rząd, twierdząc, że osoby z niepełnosprawnościami pozbawione są środków na rzeczy ułatwiające normalne funkcjonowanie. Zwróciła też uwagę na zbyt niską w jej mniemaniu rentę socjalną przysługującą takim osobom.

— Długo zastanawiałam się, kiedy będę prawie sam na sam z panem Jarosławem Kaczyńskim, którego zapraszałam przez czterdzieści dni protestów w 2018 roku, co mu powiem — rozpoczęła swój wywód Hartwich.

— Dzisiaj pana partia jest kojarzona z zamkniętymi toaletami dla osób z niepełnosprawnością, z zamkniętymi oknami, z poniżaniem i upodlaniem osób z niepełnosprawnościami. Chciałam panu powiedzieć, że osoby niepełnosprawne, mówię do pana dlatego bo wiem że pan dużo może, nie mają na buty ortopedyczne, nie mają na turnusy rehabilitacyjne. Czekają trzy miesiące na refundacje pampersów. Nie mają asystentów osobistych. Mają głodową rentę socjalną — przekonywała posłanka KO.

Następnie parlamentarzystka zwróciła się z prośbą do prezesa Prawa i Sprawiedliwości:

— Bardzo pana proszę, w imieniu tych tysięcy osób o to, żebyście nie chełpili się tym, że daliście 500 złotych dla osób z niepełnosprawnościami, bo być może panu nikt nie powiedział, daliście to z kryterium — mówiła posłanka, za co została nagrodzona brawami kolegów i koleżanek ze swojego klubu.

 

źródło: youtube

Reakcja
4
Przeczytaj również:  Tusk wrócił i atakuje Kaczyńskiego: "Znam go 30 lat. Nie może spać z myślą, że ktoś nie jest poddany jego kaprysom"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Krzysztof Bosak odpowiada wyśmiewającej go internautce: „Tak, tak wyglądałem kilkanaście lat temu”

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak został wyśmiany przez jedną z internau…