Polska staje się krajem coraz lepiej ocenianym za granicą. Postrzegana jest przede wszystkim jako miejsce spokojne, bezpieczne i wolne od konfliktów obecnych na Zachodzie. Podobnego zdania jest irański imam Mohammad Tawhidi, który na co dzień mieszka w Australii.

— Polska to kraj bezpieczny i wolny od rasizmu — twierdzi imam.

Jak dodaje, nasz kraj jest jednym z nielicznych, w którym można bez żadnych obaw przechadzać się po ulicy. Tawhidi to popularny komentator religijny oraz muzułmański reformator. Od kilku lat pełni funkcji prezesa Islamskiego Stowarzyszenia Australii Południowej. Jest często atakowany za swoje poglądy, które różnią się od tych najczęściej wyznawanych w jego środowisku.

Imam przekonuje bowiem, że islam potrzebuje reform i to poważnych. Aktywnie sprzeciwia się aktom terroryzmu i podkreśla, że wszyscy fundamentaliści religijni, którzy stwarzają zagrożenie, powinni być deportowani z danego kraju.

Tawhidi wyznał na Twitterze, że jego wuj był w przeszłości porwany przez terrorystów, którzy nie zawahali się spalić go żywcem. Imam chętnie odwiedza Polskę i nie szczędzi słów uznania. Ostatnio na portalu społecznościowym zamieścił zdjęcie podczas swojego pobytu w Warszawie.

Przeczytaj również:  Wpadka Morawieckiego! Przez pomyłkę wyznał prawdę na temat rządów PiS [+WIDEO]

Wydaje się, że komentator religijny jest zachwycony naszym krajem, w którym można bez przeszkód bezpiecznie spacerować po ulicach.

źródło: telewizjarepublika.pl 

(Visited 252 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj