Strona główna Polska Irański imam o Polsce: to jeden z nielicznych krajów, gdzie można bez obaw przechadzać się po ulicy

Irański imam o Polsce: to jeden z nielicznych krajów, gdzie można bez obaw przechadzać się po ulicy

5 min czytania
0
0
10,628
Irański imam

Polska staje się krajem coraz lepiej ocenianym za granicą. Postrzegana jest przede wszystkim jako miejsce spokojne, bezpieczne i wolne od konfliktów obecnych na Zachodzie. Podobnego zdania jest irański imam Mohammad Tawhidi, który na co dzień mieszka w Australii.

— Polska to kraj bezpieczny i wolny od rasizmu — twierdzi imam.

Jak dodaje, nasz kraj jest jednym z nielicznych, w którym można bez żadnych obaw przechadzać się po ulicy. Tawhidi to popularny komentator religijny oraz muzułmański reformator. Od kilku lat pełni funkcji prezesa Islamskiego Stowarzyszenia Australii Południowej. Jest często atakowany za swoje poglądy, które różnią się od tych najczęściej wyznawanych w jego środowisku.

Imam przekonuje bowiem, że islam potrzebuje reform i to poważnych. Aktywnie sprzeciwia się aktom terroryzmu i podkreśla, że wszyscy fundamentaliści religijni, którzy stwarzają zagrożenie, powinni być deportowani z danego kraju.

Tawhidi wyznał na Twitterze, że jego wuj był w przeszłości porwany przez terrorystów, którzy nie zawahali się spalić go żywcem. Imam chętnie odwiedza Polskę i nie szczędzi słów uznania. Ostatnio na portalu społecznościowym zamieścił zdjęcie podczas swojego pobytu w Warszawie.

Wydaje się, że komentator religijny jest zachwycony naszym krajem, w którym można bez przeszkód bezpiecznie spacerować po ulicach.

źródło: telewizjarepublika.pl 

Reakcja
15
Przeczytaj również:  Rafał Ziemkiewicz: "Trzymanie się stołków i przywilejów pazurami za wszelką cenę. Wszyscy won!"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Andrzej Halicki zakpił z choroby ministra środowiska: “Oj, widzę, że Pana ministra od przyrody wirus jeszcze nie opuścił…”

Europoseł PO Andrzej Halicki zakpił z choroby ministra środowiska Michała Wosia, który prz…