Strona główna Europa Donald Tusk nie daje o sobie zapomnieć i atakuje prezydenta Dudę: „Nie ma władzy, bo scedował ją na ręce swojego politycznego patrona”

Donald Tusk nie daje o sobie zapomnieć i atakuje prezydenta Dudę: „Nie ma władzy, bo scedował ją na ręce swojego politycznego patrona”

4 min czytania
0
2
4,355
Donald Tusk

Donald Tusk wystąpił na antenie TVN24 w programie „Fakty po Faktach”. Były polski premier przekonywał, że władza nigdy nie była przedmiotem jego pożądania, a sama rezygnacja ze startu w wyborach stanowiła decyzję przemyślaną.

— Prezydentura nigdy nie była przedmiotem mojego pożądania czy obsesji. Nie będę przypominał słów o żyrandolach, które mi wypominano. Polskiej polityce potrzebna jest realna władza, by zatrzymano to, co jest złe i wyprowadzić Polskę na dobre tory — stwierdził Donald Tusk.

Dodał, że jeszcze kiedyś rozważał taką możliwość.

— Rok, dwa lata temu rozważałem możliwość kandydowania w sytuacji, gdy było oczywiste i jasne, że daję największe szanse na zwycięstwo. Jeśli miałoby okazać, a okazało się inaczej, że tylko ja daję szansę na zwycięstwo, to bym się nie wahał — ocenił polityk.

Ponadto krytykował partię rządzącą oraz prezydenta Andrzeja Dudę.

— Przez najbliższe lata rządzić będzie ekipa, która Polsce narobiła szkody i narobi jeszcze szkody. Kaczyński nigdy nie miał oporów, by posługiwać się ludźmi marnymi do realizacji własnych celów — kontynuował Tusk.

— Nie ma władzy, bo scedował ją na ręce swojego politycznego patrona. Ta prezydentura wydaje się momentami karykaturą prezydentury, przez podległość prezydenta wobec Jarosława Kaczyńskiego — wypowiedział się o swoim politycznym konkurencie Andrzeju Dudzie.

źródło: wpolityce.pl 

Reakcja
10
Przeczytaj również:  Komorowski mocno o wyborach: "Nie zamierzam brać udziału w tej farsie"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Piotr Krzemiński
Załaduj więcej w  Europa

Sprawdź również

Niemcy zaczęli ostro popijać w czasie epidemii. Zaskakujący sondaż

Podczas epidemii koronawirusa zmieniło się wiele okoliczności i warunków życia. Sondaż prz…