Noblistka Olga Tokarczuk po udzieleniu wywiadu dla włoskiego „Corriere della Sera” podpadła wielu internautom. Pisarka mówiła o prześladowaniu osób LGBT w naszym kraju i porównała Polskę z Białorusią.

Wywiad wywołał wiele emocji w sieci, a internauci w ramach odwetu stworzyli akcję #OdeślijOldzeKsiążkę, która polega na odsyłaniu Tokarczuk książek jej autorstwa.

— Być może koła zębate Unii powoli się obracają. Mamy jednak nadzieję, że są skuteczne. To, co dzieje się w Polsce, jest niepokojące. Atak na ruch LGBT wymyka się spod kontroli i niektóre gminy mogą ogłosić się „strefami wolnymi od LGBT”. Jest to sprzeczne z duchem UE. Ale przede wszystkim przeciwko prawu cywilnemu — mówiła noblistka w wywiadzie dla „Corriere della Sera”.

— Prawo aborcyjne jest barbarzyńskie. Ale ci, którzy nadal protestowali pomimo zakazów, są prześladowani. Wirus pomógł rządowi i nadal to robi. Białoruś jest przykładem, że reżimy czują się bezpieczniej w nowej sytuacji globalnej pandemii: bojące się społeczeństwo łatwiej poddaje się nakazom i zakazom — kontynuowała.

Jak widać, wśród wielu komentarzy nie zabrakło barwnych epitetów skierowanych wobec pisarki.

Zobacz również: Takiej zachęty jeszcze nie było. Joe Biden oferuje darmowe piwo dla wszystkich chcących się zaszczepić

Źródło: wPolityce.pl

(Visited 981 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Wiceprzewodniczący PE dwa razy przeszkadzał Morawieckiemu. Ostra odpowiedź polskiego premiera [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here