— A jeśli nie, to zostaje już tylko Majdan — sugestia Leszka Jażdżewskiego rozniosła się w mediach społecznościowych. Publicysta odniósł się na Twitterze do zaplanowanych na maj wyborów prezydenckich.

Wypowiedź Jażdżewskiego dotyczyła paradoksalnej w jego ocenie sytuacji, w której opozycja zmuszona jest zwyciężyć w wyborach łamiących obowiązujące prawo oraz konstytucję:

To paradoks, ale być może jedynym sposobem na zawrócenie Polski z antydemokratycznej ścieżki jest zwycięstwo opozycji w wyborach zorganizowanych przy złamaniu prawa i konstytucji — napisał na Twitterze Jażdżewski.

Pod koniec swej wypowiedzi publicysta dopuścił jedna możliwość klęski sił opozycji i na sam koniec zasugerował siłowe przejęcie władzy, tak jak miało to miejsce przed kilkoma laty na Ukrainie:

A jeśli nie – to zostaje już tylko Majdan — zasugerował  dodał nawiązując do tragicznych wydarzeń z Ukrainy.

Do wpisu publicysta odnieśli się oburzeni internauci. Na Jażdżewskiego posypała się lawina bardzo dosadnych słów krytyki:

— Moim zdaniem powinien Pan zostać wezwany przez ABW w celu wyjaśnienia co ma Pan w istocie na myśli w kontekście artykułu 128 kodeksu karnego!!! — zauważył użytkownik Twittera.

Ty masz chłopie w głowie niezły majdan — ocenił redaktor Tygodnika Solidarność Cezary Krysztopa.

— To paradoks, gdy liberał kwestionuje demokratycznie wybrane władze państwowe i Konstytucję nawołując do Majdanu w razie kolejnych przegranych wyborów. To symptom miękkiego totalitaryzmu a nie liberalizm.

— Oczywiście żadnego majdanu nie będzie. Za to możecie spróbować wezwać na pomoc jakiś korpus w stylu Afrika Korps bo to jedyne co może wam pomóc. Tyle ze wtedy, jak to mówił Bolesław, będziesz nie ze wyskakiwał, ale wręcz wypie****ł oknem. Razem z framugą — napisał internauta, parafrazując niesławną wypowiedź Lecha Wałęsy.

Tak, popieram spakuj majdan i wyjedź. Niech twe lewe serce nie oglada tej krwawej dyktatury.

Przeczytaj również: Kłótnia podczas obrad Sejmu. Borys Budka zaatakował Kaczyńskiego i został usadzony przez marszałek Witek

źródło: Do Rzeczy

(Visited 337 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj