propolski.pl: Niedzielski: resort przygotowuje się na scenariusz kolejnej fali epidemii

Niedzielski podał, ilu Polaków zaszczepiono we wtorek na COVID-19. Liczba jest zawrotna

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował wieczorem o tym, ile szczepień przeciw COVID-19 wykonano we wtorek.

We wtorek wykonano ponad 100 tys. szczepień przeciw COVID-19 — przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu sprecyzował również, ile osób jak dotąd otrzymało pierwszą i drugą dawkę.

Pierwsza dawka szczepionki na koronawirusa trafiła jak na razie do ponad miliona osób. Drugą dawkę przyjęło 286 tysięcy Polaków. 

— Wg danych z g 19.00 dziś wykonano ponad 100 tys. szczepień. z czego ok. połowa to druga dawka. Sumarycznie już ponad 1 mln osób otrzymało pierwszą dawkę, a 286 tys. drugą. #szczepimysie” — napisał w mediach społecznościowych minister.

Rząd w przyjętym programie szczepień przeciw COVID-19 wykorzystuje preparat opracowany przez koncern Pfizer i firmę BioNTech. Polacy są również szczepieni szczepionką przedsiębiorstwa Moderna. To jednak nie wszystko, gdyż wkrótce do Polski trafi pierwsza partia preparatu opracowanego przez firmę AstraZeneca.

Przeczytaj również: Niemcy… wymieniają z tym państwem szczepionki za układy krzemowe do niemieckich aut

https://twitter.com/a_niedzielski/status/1356684257603825667

Źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these