propolski.pl: Hołownia o Trzaskowskim

Hołownia znalazł sposób na przejęcie władzy: „Wywrócić tamtą większość”

Szymon Hołownia, były kandydat na prezydenta RP był gościem na antenie TVN24. Polityk przekonywał, że opozycja powinna podjąć zdecydowane działania, by zawalczyć o większość w Sejmie RP. Lider ruchu Polska 2050 podkreślił, jak ważne są rozmowy ze środowiskiem wicepremiera Jarosława Gowina.

— Wywrócić tamtą większość — podkreślił z przekonaniem. Ponadto dodał, że osobiście jest zwolennikiem przedterminowych wyborów parlamentarnych: — Jestem gotów i chciałbym zostać premierem RP — tłumaczył.

Politykowi bardzo nie podoba się aktualna strategia opozycji, która jest jedynie czekaniem na „potknięcie”, i w efekcie nie doprowadzi do przejęcia władzy.

— Opozycja, jeżeli nie chce przegrać siódmy raz, to powinna natychmiast przestać udawać padlinę, żeby przeżyć i czekać na to aż się PiS wywróci o własne nogi, a wtedy ona wjedzie na białym koniu, przekraczając swoje wymarzone progi wyborcze, zorganizować się i powiedzieć jasno: przedterminowe wybory. Skrócenie kadencji Sejmu, bo każdy tydzień dłużej z tymi nieudacznikami u steru, kosztuje życie i zdrowie Polaków, realne pieniądze — kontynuował.

Zobacz również: Minister zdrowia: powstanie centralny rejestr osób zaszczepionych [WIDEO]

Hołowni zależy na tym, by opozycja wreszcie zaczęła działać. To jedyna droga, by obalić obecny rząd, z którym nie obejdzie się bez negocjacji.

— Na ilu posłach wisi dzisiaj większość Zjednoczonej Prawicy? 160? Na sześciu czy siedmiu. Należy wykonać, przede wszystkim otworzyć rozmowy z tymi po tamtej stronie, którzy wydaje się, mogliby być na takie rozmowy gotowi. Np. z Gowinem czy jego środowiskiem. Obiecać im te rzeczy, które można im obiecać w nowej Polsce, przeciągnąć ich na swoją stronę, wywrócić tamtą większość, stworzyć rząd techniczny lub od razu umówić się z ludźmi na wybory i jak najszybciej doprowadzić do zmiany władzy — podsumował prezenter telewizyjny.

źródło: wmeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these