Szymon Hołownia na Twitterze zamieścił wpis dotyczący napaści na Polskę. Wpis polityka spotkał się z lawiną komentarzy.

— Pamięć pierwszego września nie jest własnością PiS. Nazistowskie kule nie rozróżniały, czy ktoś jest lewicowy, czy prawicowy. Wierzący, czy niewierzący. Poglądy nie miały znaczenia, mordowano jak leci. Wyciągnijmy z tego wreszcie wnioski. Albo będziemy razem, albo nas nie będzie — napisał Hołownia.

Czytaj także: Kyle Rittenhouse — 17latek zastrzelił dwóch członków Antifa podczas zamieszek. Drastyczne video z chwili oddania strzałów obiegło sieć

Internautom bardzo nie spodobało się to, że polityk nie użył określenia „Niemcy” a „naziści”. Pod wpisem Hołowni znaleźć możemy wiele komentarzy, w których ludzie zwracali uwagę na to, że używanie dokładnego nazewnictwa jest ważne. Dzięki temu łatwiej uniknąć nieporozumień czy też walczyć z retoryką „polskich obozów”.

Przeczytaj również:  "Samochód, którym pani jeździ za grube pieniądze!". Poseł PO wściekł się na antenie TVP Info [WIDEO]

Czytaj także: To pytanie Mazurka „zabiło” Neumanna. Mina polityka Platformy mówi wszystko

— Komentarze pod ostatnim twittem boleśnie ilustrują to, co w nim napisałem. Upamiętniamy dziś jedną z największych tragedii, jaka wydarzyła się w dziejach Polski. Dla was to jest moment, żeby skakać do gardła? Bo nazwałem niemieckich zbrodniarzy nazistami? — napisał w kolejnym wpisie Hołownia.

Źródło: Twitter.com

(Visited 2 415 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj