Szymon Hołownia, który stał się ostatnio bardzo aktywny, zaapelował o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Kandydat na prezydenta zorganizował konferencję prasową i podkreślił, że to bardzo ważne, by przełożyć zaplanowane na maj wybory prezydenckie.

Szymon Hołownia dodał, że system ograniczania naszego poruszania się może odbywać się na podstawie konferencji prasowej Prezesa Rady Ministrów.

— Chcą nam teraz Rzeczypospolitą, nasze prawa, naszą demokrację pod płaszczykiem epidemii ukraść. Zrobić z nas Dudastan, w którym Andrzej Duda będzie wygrywał sfałszowane wybory — oświadczył Szymon Hołownia.

— Wszystko jest precyzyjnie opisane w ustawie o stanie klęski żywiołowej — dodał po chwili.

Kandydat na prezydenta stwierdził, że stan klęski żywiołowej zawarty w Konstytucji ułatwiłby drogę ubiegania się o odszkodowania. Katolicki publicysta zwrócił się więc do swoich sympatyków, by ci wysyłali do władz wnioski o jego wprowadzenie.

— Zrobić z nas Dudastan, w którym Andrzej Duda będzie wygrywał sfałszowane wybory albo jeśli uda się przepchnąć przez Sejm tę nieszczęsną poprawkę do Konstytucji, będzie rządził w Polsce przez 14 lat — mówił z przejęciem były prezenter telewizyjny.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zachęcał również do protestu przeciwko tym rozwiązaniom, by Andrzej Duda nie mógł utrzymać się przy władzy.

— Dlatego że ta poprawka skonstruowana jest w ten sposób, że przedłuży kadencję prezydenta Dudy o 2 lata, ale jeżeli zaniesie ją do Trybunału Konstytucyjnego i będzie dopominał się prawa do reelekcji w związku z tym, że przecież jako prezydent wybierany po raz pierwszy, miał to prawo do reelekcji, to było jego prawo nabyte, może się okazać, że zostanie na 14 lat. To są dzisiaj rzeczy, przeciwko którym musimy stanowczo zaprotestować — tłumaczył Hołownia.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 104 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj