Najnowszy sondaż Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 to prawdziwe zaskoczenie. Jak się okazuje ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni coraz mocniej dogania Prawo i Sprawiedliwość.

Zdecydowanym liderem wciąż pozostaje partia rządząca, którą popiera nawet 30 proc. badanych. Polska 2050 Szymona Hołowni zdecydowanie wyprzedza Koalicję Obywatelską dużymi krokami zbliżając się do PiS. Na formację Szymona Hołowni głos chętnie oddałoby 21 proc. badanych.

Zobacz również: Mieszkaniec Gdańska miażdży antypolską postawę Dulkiewicz: „Nie nadaje się Pani do stania na czele naszego miasta” [WIDEO]

Na trzecim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, która wprawdzie odrabia straty, jednak wciąż ma zaledwie 19 proc. uznania ze strony respondentów.

Zobacz również: Jedenastka największych rozczarowań EURO 2020. Nie zabrakło w niej polskich nazwisk

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Konfederacja i Lewica, na które chciałoby zagłosować odpowiednio 8 i 6 proc. badanych. Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z 4 proc. a także ruch Kukiz’15 z 1 proc. poparcia.

Dlaczego Szymon Hołownia stale zyskuje?

O sukcesie byłego prezentera TVN wypowiedział się politolog Uniwersytetu SWPS, prof. Radosław Markowski:

— To jest coś, czego brakuje w naszym kraju. Cywilizowanej chrześcijańskiej demokracji czy partii konserwatywnej, która będzie broniła podstawowych wartości, ale jednocześnie będzie w stanie odciąć się radykalizmów, zabobonów. Wielu osobom, które go popierają, podoba się takie nowe podejście — przekazał profesor.

— Cieszyłbym się, gdyby Szymon Hołownia i jego wizja świata zmaterializowałyby się jako jeden z elementów polskiej sceny politycznej — dodał.  

źródło: wmeritum.pl

(Visited 931 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj