Szymon Hołownia otwiera się na przyjęcie nowych wyborców, którzy mogliby w przyszłości wspierać jego ugrupowanie. Lider Polski 2050 podkreślił, że w naszym kraju jest mnóstwo ludzi, którzy mają już dosyć układu PO-PiS i chętnie wybraliby coś nowego. Były prezenter TVN dał przy okazji złote rady nowemu liderowi PO Donaldowi Tuskowi.

— Kaczyński nie jest partnerem do zmiany konstytucji. Odwodziłbym Tuska od tego typu układanek z PiS. My to wszystko już widzieliśmy. Chcemy sprawnie działającego państwa — powiedział Hołownia w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Zaprzeczył również tezie Jacka Nizinkiewicza, że Donald Tusk poprowadzi Platformę „w prawo”. Podkreślił, że sam nie spodziewa się takiej tendencji.

— Ja tego nie widzę. Tusk raz płynie w prawo, raz w lewo. Na Campusie płynął w lewo, mówiąc o związkach partnerskich, a teraz na północnym Mazowszu odwołuje się do tradycyjnych wartości. To jest klasyczna gra skrzydłami – prawym i lewym — mówił lider Polski 2050.

Podczas ostatniej głośnej konwencji PO Donald Tusk przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość chce wyprowadzić nasz kraj z UE. Zaproponował nawet zmianę artykułu 90. konstytucji i dodanie w niej zapisu, żeby wypowiedzenie umowy międzynarodowej mogło odbyć się większością dwóch trzecich głosów.

Do tej kwestii odniósł się Szymon Hołownia, wypowiadając się w negatywnym tonie o działaniach PO, która w 2010 roku sprzeciwiała się poprawce Senatu, by opcję Polexitu uzależnić od większości 2/3 głosów parlamentu.

— Co do pomysłu zmiany konstytucji z PiS-em to nie zmienia się zamku z włamywaczem i o tym trzeba zawsze pamiętać, gdy takie pokusy przychodzą — mówił.

Polityk dodał, że od 2009 roku partia rządząca ma gotowe rozwiązanie zatwierdzające zwierzchność TK nad sądami UE.

— To gra niewarta świeczki. Kaczyński nie jest partnerem do zmiany konstytucji. Dlatego uważam, że ten pomysł zgłoszony przez Donalda Tuska za niemądry, nieskuteczny i ryzykowny. Odwodziłbym Tuska od tego typu układanek z PiS — podsumował lider Polski 2050.

Zobacz również: Korwin-Mikke skomentował incydent z Lempart: To chyba „osoba z macicą”, a nie kobieta [WIDEO]

Zobacz również: Minister zdrowia po słowach Brauna: „Odbija się to na mojej rodzinie. Cały czas mam ochronę”

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 241 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj