propolski.pl: Historyczny sukces Roberta Lewandowskiego. Polski piłkarz odebrał Złotego Buta [WIDEO]

Historyczny sukces Roberta Lewandowskiego. Polski piłkarz odebrał Złotego Buta [WIDEO]

Robert Lewandowski doczekał się w końcu historycznego sukcesu i odebrał Złotego Buta, którego udało mu się wywalczyć w minionym sezonie. Kapitan polskiej reprezentacji strzelił 41 goli w Bundeslidze w barwach Bayernu Monachium, co czyni go prawdziwym rekordzistą.

We wtorek miała miejsce uroczysta ceremonia wręczenia nagrody w klubowym muzeum mistrza Niemiec. Złotego Buta przekazał Lewandowskiemu prezes Bayernu — Herbert Hainer.

— Dedykuję tę nagrodę pamięci Gerda Muellera, ale także przede wszystkim mojej żonie Annie. To dzięki niej mogę być tu, gdzie jestem — mówił Robert Lewandowski.

— To były dla mnie fantastyczne rozgrywki, zdobyłem 41 bramek, choć w trakcie sezonu nie myślałem o pobiciu tego rekordu, myślałem, że ta liczba jest poza moim zasięgiem, moje myślenie jednak w trakcie sezonu stopniowo się zmieniało — dodał polski zawodnik.

Lewandowski w ubiegłym sezonie nie miał sobie równych. W Bundeslidze zdobył aż 41 goli, pobijając tym samym rekord Gerda Muellera. W rezultacie w klasyfikacji Złotego Buta przypadły mu aż 82 punkty.

Tuż za Polakiem uplasowali się: Lionel Messi, który zdobył 30 bramek i 60 punktów, a także Cristiano Ronaldo, który uzyskał 29 goli i 58 punktów. Robert Lewandowski jest pierwszym Polakiem, któremu udało się sięgnąć po takie wyróżnienie w historii futbolu.

Po słowach wypowiedzianych przez Herberta Hainera na scenie pojawił się już sam Lewandowski, który odebrał Złoty But i wzruszony powiedział: — Rekord przetrwał niemal 50 lat. Presja może być dobra, ale to było coś specjalnego. Nigdy nie doświadczyłem tego, strzelając gole. Nie myślałem, że może się to wydarzyć. To jest coś, w co nigdy bym nie uwierzył. Byłem skupiony na każdym meczu i jestem z tego rekordu bardzo dumny, i wiem, że muszę to kontynuować, aby zdobywać kolejne bramki — mówił piłkarz.

Zobacz również: Korwin-Mikke skomentował incydent z Lempart: To chyba „osoba z macicą”, a nie kobieta [WIDEO]

Zobacz również: Hołownia edukuje Tuska: Odwodziłbym go od tego typu układanek z PiS

Źródło: interia.pl, sport.pl, YouTube.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these