Lider Polski 2050 Szymon Hołownia był gościem w „Kropce nad i” w TVN24. Polityk podkreślił, że potrzebujemy nowego rządu, który będzie miał dwa cele.

W ocenie byłego kandydata na prezydenta sytuacja premiera Morawieckiego ostatnio się skomplikowała. Lider Polski 2050 wyjaśnił, że to nie jest dobra perspektywa dla kraju.

– Sytuacja, w której my wchodzimy w najgłębszy kryzys i energetyczny i gospodarczy od wielu, wielu lat, a u steru władzy jest człowiek, który nawet nie wie, czy jutro będzie premierem, jak się obudzi, czy nie wygryzie go jedna spółdzielnia Sasina i spółki albo druga Ziobry i spółki, i czy Kaczyński go pobłogosławi na następny tydzień, czy nie – mówił Hołownia w rozmowie z Moniką Olejnik.

Hołownia: jak najszybciej powołać nowy rząd

Lider Polski 2050 uważa, że należy wdrożyć pomysł konstruktywnego wotum nieufności.

– Uważam, że powinniśmy to zrobić już dawno. Powinniśmy wyjść z takim wnioskiem, powinniśmy ten wniosek spróbować przegłosować, a przynajmniej powinniśmy przejąć inicjatywę i powiedzieć: słuchajcie, naprawdę nie można myśleć w ten sposób, że niech się pacjent jeszcze wykrwawi, żeby nie było na nas, i tak idziemy w ciężką zimę, nie dowieziemy pieniędzy – zaznaczył Hołownia.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

– Potrzebujemy nowego rządu, który będzie miał dwie rzeczy, jesteśmy w stanie, myślę bez problemu go uzgodnić. Taki rząd powinien mieć dwa cele: za 6 miesięcy doprowadzić do uczciwych wyborów i jak najszybciej odblokować, w ciągu pierwszych 100 dni tych rządów, odblokować środki z KPO. To powinien być rząd ocalenia narodowego w tym właśnie sensie – stwierdził.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Warszawa. Instruktor jazdy potrącił kursanta. Wszystko się nagrało [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraińcy zdobędą Krym? Generał Ben Hodges wskazał datę

źródło: TVN24 / wmeritum

(Visited 493 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj