Lider Polski 2050 Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej w Radomiu wygłosił pewne oświadczenie.

— Polska 2050 nigdy nie będzie współrządzić z Prawem i Sprawiedliwością; będziemy częścią koalicji zawartej z innymi ugrupowaniami demokratycznymi. Polska 2050 nie będzie nigdy współrządzić z Prawem i Sprawiedliwością — powiedział Szymon Hołownia.

— Prawo i Sprawiedliwość to organizacja polityczna, która zasługuje tylko i wyłącznie na to, żeby zostać odsunięta od władzy, żeby trafić na pawlacz historii, przed sądy i trybunały — wszędzie tam, gdzie jest miejsce ludzi, którzy odebrali nam czas, nadzieję i szanse na to, żebyśmy poukładali swoje życie w trudnych czasach tak, jak powinniśmy to zrobić — dodał.

Były kandydat na prezydenta przyznał, że po wyborach, które z pewnością będą zwycięskie dla demokratycznej części strony politycznej, Polska 2050 będzie „częścią koalicji zawartej z innymi ugrupowaniami demokratycznymi”.

Taką umowę koalicyjną chętnie podpiszemy. Umowa ta „będzie musiała być oparta o program, który wspólnie uzgodnimy, dlatego że Polacy tyle lat zwodzeni przez polityków różnych opcji, potrzebują: uczciwości, klarowności i jasnych zobowiązań” – mówił Hołownia.

Ponadto zapewnił, że jego formacja nie poprze likwidacji programu 500 plus, ponieważ jest on czymś ważnym w świadomości Polaków.

— Uważamy, że to świadczenie spełniło swoją rolę godnościową, choć nie spełniło roli demograficznej — ocenił polityk.

Hołownia negatywnie o pomyśle Donalda Tuska

Lider Polski 2050 mówił także o nierówności gospodarczych i problemach, które dotykają Radom. Apelował przy tym o równe szanse dla każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka.

— Nie jestem pewien, czy dzisiaj Polacy najbardziej oczekują tego, żeby skrócić im czas pracy i za to mniej zapłacić — przyznał Hołownia.

Dodał, że nieustannie spotyka ludzi, którzy powtarzają, że zależy im na pracy.

— Chcą pracować pięć dni w tygodniu, osiem godzin, ale być za tę pracę godnie wynagradzanym. Dlatego nie będziemy obiecywać wam gruszek na wierzbie, priorytetem powinno dzisiaj być godne wynagradzanie za pracę — tłumaczył były kandydat na prezydenta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Coraz większe straty Rosjan. Wyeliminowano 41 żołnierzy i samolot

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Zełenski: Znajdziemy każdego zbrodniarza winnego terroru [WIDEO]

źródło: wpolityce.pl

(Visited 189 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj