Trwa Kongres Polski 2050, na którym przemawiał Szymon Hołownia, prezentując swoje nowe pomysły na odmianę Polski. Były kandydat na prezydenta tym razem zaproponował, by do głosowania w wyborach mogły przystępować osoby, które ukończyły 16. rok życia.

Podkreślił, że na początku mogą to być wybory samorządowe, a dopiero później czynna możliwość udziału w innych elekcjach. Zapewne niewiele osób pamięta, że podobny postulat proponował niegdyś Ruch Palikota. O sprawie tej przypomniał rzecznik prasowy PSL Miłosz Motyka.

— Po odsunięciu PiS od władzy umożliwimy głosowanie osobom od 16 rż. Najpierw w wyborach samorządowych, a gdy uda się zmienić konstytucję, także w wyborach do Sejmu, Senatu i na prezydenta — mówił Szymon Hołownia.

Wśród innych śmiałych pomysłów, o których była mowa podczas sobotniego kongresu, znalazły się: rezygnacja z wydobycia węgla w Polsce do 2035 roku, odszkodowania za opóźnienia instytucji państwowych w rozpatrywaniu spraw obywateli, zespół prokuratorów prokuratury krajowej do prowadzenia i nadzoru śledztw przypadków pedofilii wśród duchownych, „prawdziwy” rozdział państwa od Kościoła oraz program „Stop mobbingowi”.

W czasie spotkania przedstawiono również „pierwszą polską aplikację polityczną”, którą nazwano „Jaśmina”.

Hołownia zaczął się w pewnej chwili zastanawiać, co można zrobić, by zostawić „lepszą Polskę” dla przyszłych pokoleń.

— Co to znaczy lepsza Polska? To zielona demokracja. To więcej miejsca na ziemi dla każdego. To solidarność — jeden wspierający drugiego — mówił.

— A co mamy w zamian? Stan wyjątkowy na granicy, a między nami stan wojny. Wspaniały naród, zamiast być zespołem, zwycięską sztafetą, zostaje na końcu, bo trener poszczuł sportowców na siebie. Poszliśmy na wojnę z samym sobą — powiedział Hołownia.

— Czułem, że wszyscy utknęliśmy w jakimś jądrze ciemności, że na naszych oczach bezczelnie kradnie się nam demokrację, za nasze własne pieniądze napuszcza się jednych na drugich, zawłaszcza państwo i rozdaje nie swoje, kolegom, szwagrom, partnerkom. Na co jeszcze miałem czekać, przecież trzeba było zacząć działać? — pytał lider ruchu Polska 2050.

Zobacz również: Wielki powrót Roberta Kubicy do F1. Wystartuje już w najbliższym wyścigu!

Zobacz również: Bronisław Komorowski: Mam nadzieję, że panowie z ekipy rządzącej przestaną rżnąć głupa

Źródło: medianarodowe.com, YouTube.com

(Visited 494 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj