Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050 skomentował ostatnie wydarzenia na wschodzie Ukrainy. Przy okazji zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy.

– Przykład tego, co robi Władimir Putin, pokazuje nam, jak trafna jest diagnoza, którą wraz z moimi ekspertami, stawiałem jeszcze w kampanii prezydenckiej – mówił Szymon Hołownia, który bacznie śledzi rozwój sytuacji międzynarodowej, a szczególnie wczorajszą wypowiedź Putina o uznaniu dwóch „republik” w Donbasie.

– Przykład tego, co robi Władimir Putin, pokazuje nam, jak trafna jest diagnoza, którą wraz z moimi ekspertami, stawiałem jeszcze w kampanii prezydenckiej, mówiąc o tym, że integralność społeczna, tutaj wewnątrz Polski, jest naszą racją stanu – powiedział Hołownia na konferencji prasowej w Sejmie.

– Jeżeli ta integralność się rozjedzie, jeżeli pogrążymy się w wojnach wewnętrznych, to będzie to żer dla właśnie takich dyktatorów jak Putin, którzy wystarczy, że małą rankę znajdą na naszej skórze, będą jątrzyć, będą ją zakażać i będą doprowadzać do tego, że nasza moc wewnętrzna będzie osłabiana – dodał polityk.

Lider Polski 2050 zaapelował do polityków obozu rządzącego, by ci wprowadzili zmiany w polityce zagranicznej. Dał przy tym do zrozumienia, że gdyby nie UE oraz Pakt Północnoatlantycki, to nasz kraj byłby w wielkim zagrożeniu.

– To jest apel do pana Ziobro, do tych wszystkich polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy już dzisiaj chyba rozumieją, że gdyby nie UE, gdyby nie NATO, to bylibyśmy tu gdzie Ukraina, bylibyśmy w tej samej sytuacji, zagrożeni przez Putina, który będzie chciał pokazać, po kawałku, metodą salami iść przez Gruzję, tak jak szedł przez Ukrainę, przez państwa bałtyckie aż do Polski – oświadczył Hołownia.

Zobacz również: Wielka Brytania nakłada sankcje na Rosję: „To dopiero początek”

Zobacz również: Reporter TVP Info zapytał Budkę o Tuska. Zaskakująca reakcja polityka: „Nie widzę pytań od dziennikarzy” [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 523 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj