Nowe badanie opinii publicznej jasno wskazuje nam, co Polacy myślą o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki. Przypomnijmy, że były premier, były szef Rady Europejskiej oraz były przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk wrócił do krajowej polityki na początku lipca 2021 roku, aby ponownie stać się liderem Platformy Obywatelskiej.

W efekcie wielkiego powrotu „króla Europy” dotychczasowy przewodniczący partii Borys Budka pożegnał się ze stanowiskiem, a następnie w ramach nagrody pociszenia został szefem klubu PO w Sejmie (zamiast Cezarego Tomczyka).

Znana pracownia Social Changes przygotowała na zlecenie portalu wpolityce.pl badanie opinii publicznej. Pytanie, które zadano respondentom, brzmi następująco: „Jak Pani/Pan ocenia – czy Donald Tusk po powrocie do Polski odniósł sukces czy poniósł porażkę?”.

Najnowszy sondaż sugeruje, że Polska jest po prostu podzielona na zwaśnione plemiona: PiS i anty-PiS. Co prawda przeciwników byłego premiera jest więcej, ale nadal sporo wyborców uważa jego osiągnięcia za ogromne. Dla jednych jego polityczna reaktywacja to spełnienie marzeń, a dla drugich klapa i blamaż.

Przeczytaj również:  Marcin Prokop szczerze o swoich zarobkach w „Dzień dobry TVN”. Te słowa mogą szokować

Jakie były szczegółowe wyniki? Otóż 26 proc. badanych ocenia, że Donald Tusk odniósł sukces (10 proc. twierdzi, że „zdecydowanie odniósł sukces”, a 16 proc., że „raczej odniósł sukces”).

Natomiast aż 47 proc. Polaków uważa, że były premier poniósł porażkę (25 proc. wybrało opcję „zdecydowanie odniósł porażkę”, a 22 proc. „raczej poniósł porażkę”). 27 proc. ankietowanych wskazało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 5 do 8 sierpnia 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1066 osób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiceszef MSZ Rosji ostrzega państwa NATO: „Konsekwencje będą straszne”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prof. Markowski twierdzi, że PiS trzeba „wygumkować z historii”, bo wstyd

źródło: wpolityce.pl

(Visited 174 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj