propolski.pl: Prof. Markowski o PiS

Prof. Markowski twierdzi, że PiS trzeba „wygumkować z historii”, bo wstyd

Prof. Radosław Markowski jest socjologiem z SWPS. Ostatnio rozmawiał z „Gazetą Wyborczą” i wypowiedział się w mocnych słowach na temat PiS, które jego zdaniem należałoby „wygumkować z historii”.

Dodał, że wyborcy partii rządzącej powinni zostać poddani reedukacji. Oto co powiedział socjolog:

— Myślę, że kiedyś, w spokojnych czasach, będziemy ich musieli gumkować z naszej historii, bo to wstyd. Rządy PiS to nie jest problem tu i teraz, to jest problem nas wszystkich — ocenił.

Prof. Markowski ostro atakuje PiS

— Przynajmniej dla części społeczeństwa, a także nie jest problemem dla tej części, która ciągle jest zdemobilizowana. To jest to, co po oczyszczeniu się z tej władzy zajmie nam dekady. Bo i uczyć ludzi będzie trzeba na nowo — dodawał.

Profesor na tym nie poprzestał i kontynuował swoje ataki pod adresem PiS.

— Nie tylko teoria, ale też praktyka polityczna podpowiadały, że PiS powinien był zatonąć od razu w 2016 r., kiedy złamał polską konstytucję i uczynił istne pośmiewisko na świecie z podstawowych instytucji, jak bank centralny, Trybunał Konstytucyjny i inne — skwitował.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Poszedłbym do piekła, żeby ratować Polskę”. Tusk tłumaczy się ze swoich słów o „siedzeniu na Wiejskiej”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Olaf Scholz ma problem. Ten sondaż mówi wszystko

źródło: Gazeta Wyborcza, prawy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these