Hiszpański eurodeputowany Hermann Tertsch wstawił się za Polską i Węgrami publikując w mediach społecznościowych nagranie ze specjalnym apelem. Zalecił na nim zaprzestania „szantażu ideologicznego” pod adresem obu krajów. Dodał, że takie postępowanie godzi nie tylko w Polskę i Węgry, ale przede wszystkim w całą Wspólnotę.

Hermann Tertsch zamieścił swoje wystąpienie w mediach społecznościowych. — W kolejnym kroku nieustannego szantażu ideologicznego, na który pozwala sobie Komisja Europejska pod wodzą Ursuli Von der Leyen wobec Polski i Węgier — zapowiedziano wstrzymanie wypłaty środków z Funduszu Odbudowy dla obu krajów. Oczywiście pod pretekstem niespełnienia pewnych wymogów. A przecież w żadnym z traktatów nie jest napisane, że państwa członkowskie muszą zaakceptować ideologiczne naciski ze strony Unii, jak na przykład naukę ideologii gender w szkole. I dlatego to działanie jest nielegalne, cała ta presja na Polskę i Węgry nie powinna mieć miejsca — mówił hiszpański polityk.

W jego ocenie, taki kierunek ma negatywny wpływ na całą Unię Europejską i w rzeczywistości zmieni sytuację na gorsze.

— Na dłuższą metę oznacza to powolne samobójstwo dla Unii Europejskiej, bo chcą narzucić politykę socjaldemokracji wszystkim państwom, a te coraz bardziej oddalają się od tej polityki. Mowa też o karach za reformę sądownictwa, którą przeprowadza się w Polsce, gdy tymczasem w Hiszpanii także brakuje niezależności sędziów od polityków. I mimo tego nie słyszy się o potrzebie ukarania socjalistyczno-komunistycznego rządu Hiszpanii, choć ten jest uwikłany w relacje z dyktaturami natko-komunistycznymi Ameryki — stwierdził Tertsch.

Zachowanie Komisji Europejskiej straszącej Polskę i Węgry karami Tertsch określił jako „prześladowanie”.

— Trwa za to nieprzerwanie niemiłosierne wręcz prześladowanie Polski i Węgier. To jest bardzo zła wiadomość, ale nie tylko dla Polski i Węgier, tylko dla całej Unii Europejskiej i wszystkich, którzy jeszcze mieli nadzieję na wspólny projekt europejski — powiedział eurodeputowany.

Zobacz również: Zmiany w obostrzeniach. Szwedzki rząd do końca września planuje zniesienie większości restrykcji

Zobacz również: Komisja Europejska domaga się nałożenia kar finansowych na Polskę: „Orzeczenia TSUE muszą być przestrzegane”

źródło: wmeritum.pl

(Visited 727 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj