Według informacji Michała Kolanko z „Rzeczpospolitej” na wtorkowym posiedzeniu zarządu PO padła propozycja, by Grzegorz Schetyna został wyrzucony z szeregów Platformy. Pomysł o złożenie takiego wniosku narodził się w tracie posiedzenia.

Grzegorz Schetyna oskarżony jest o „chybotanie łódką” w Platformie — wynika z relacji Michała Kolanko z „Rzeczpospolitej”. Posiedzenie zarządu PO poświęcone zostało kryzysowi wewnątrz w partii, który wybuchł z powodu głosowania posłów formacji za podwyżką wynagrodzeń dla polityków.

Dziennik informuje, że były przewodniczący PO wielokrotnie występując w mediach jako krytyk władz partii, jest źle odbierany przez swoje własne ugrupowanie. Jeden z informatorów „Rzeczpospolitej” twierdzi, że partia powoli traci cierpliwość do działań swojego byłego lidera. Do tego stopnia, że działacze bez ogródek otwarcie dyskutują o możliwości pozbawienia Schetyny członkostwa w Platformie.

— To nie jest tak, że zachowanie Schetyny kolejny raz umyka uwadze — mówi „Rz” jedno ze źródeł w PO.

Przeczytaj również: Łukaszenka stracił cierpliwość: „Zajmijcie się zamieszkami w USA i protestami żółtych kamizelek”

źródło: Rzeczpospolita

(Visited 8 917 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kaczyński nie dowierzał, gdy ujrzał to, jak zagłosowała opozycja w sprawie reparacji. Przywódca miał wyszeptać to Błaszczakowi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj