propolski.pl: Grzegorz Schetyna tłumaczy zachowanie Tuska

Grzegorz Schetyna o zatrzymaniu mecenasa Romana Giertycha: „To symbol wendety i zemsty politycznej”

Były lider PO Grzegorz Schetyna był gościem Radia ZET. Polityk zabrał głos w sprawie głośnego zatrzymania mecenasa Romana Giertycha.

— To nie tylko symbol wendety i zemsty politycznej. To też próba sparaliżowania dojścia do prawdziwych, ważnych informacji o działalności KNF, prezesa Chrzanowskiego, prezesa NBP i wszystkiego, co dotyczyło próby przejęcia banków Leszka Czarneckiego — zauważył Schetyna w Radiu ZET.

Prokuratura Zbigniewa Ziobry i nadzorowana przez wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego podejmuje decyzję kilkanaście godzin przed ważną rozprawą, która ma się odbyć, a dotyczy wrogiego przejęcia banków Leszka Czarneckiego z zaangażowaniem prezesa KNF — dodał gość programu.

Zobacz również: Giertych zemdlał podczas przeszukania jego domu. Zabrano go do szpitala

Grzegorz Schetyna jest przekonany, że za tymi okolicznościami musi stać coś więcej. Jego zdaniem chodzi przede wszystkim o polityczną zemstę.

— Jeśli dochodzi do tak spektakularnego zatrzymania, czym można to tłumaczyć, jak nie doprowadzeniem do politycznej zemsty i próbą zatarcia informacji, które miały zostać ujawnione na rozprawie? – ocenił były lider PO.

— Chodzi o to, żeby pokazać „musicie liczyć się z konsekwencjami, a jak będziecie bronić tych, których nie powinniście – będziecie na celowniku państwa PiS” — powiedział polityk PO.

źródło: wiadomosci.dziennik.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these