Jezuita Grzegorz Kramer krytycznie odniósł się do książki napisanej wspólnie przez emerytowanego papieża Benedykta XVI i kardynała Roberta Sarah. Duchowny znany jest ze swojego negatywnego stosunku wobec celibatu.

— Jednak chyba lepiej, aby papieże umierali — napisał Grzegorz Kramer na Twitterze, w reakcji na wpis jezuity Łukasza Sośniaka, pracującego w polskiej sekcji Vatican News.

Papież Benedykt XVI oraz prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydali ostatnio książę pod tytułem „Z głębi naszych serc”. Publikacja według mediów ma stanowić polemikę z papieżem Franciszkiem, który przychylnie odnosi się do pomysłu dopuszczenia żonatych mężczyzn do święceń kapłańskich.

Benedykt XVI oraz kard. Sarah przekonują w swojej książce, że celibat stanowi wielowiekową tradycję Kościoła. Swoje stanowisko argumentują jednocześnie tym, że pozbawieni partnerek kapłani lepiej mogą lepiej skoncentrować się na swoich obowiązkach. Obaj duchowni zaznaczają przy tym, że nie sposób realizować jest dwóch powołań jednocześnie.

— Nowa książka Benedykta XVI nie jest przeciwstawianiem się papieżowi, jak piszą niektóre media. To bzdura. Czemu niby się sprzeciwia? Nawet nie ukazał się dokument posynodalny. Wspiera celibat i uznaje jego wartość. Rzeczywiście – sensacja w Kościele — oznajmił w mediach społecznościowych jezuita Łukasz Sośniak.

Przeczytaj również:  Boniek: Chodzę do Komunii, ale nie do spowiedzi

Odpowiedział mu o. Grzegorz Kramer:

— Bardziej chodzi o to, że miał milczeć, a póki co teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, żeby papieże umierali.

Tweet duchownego wywołał oburzenie na Twitterze. Wkrótce jezuita usunął kontrowersyjną wypowiedź i zaczął blokować krytykujących go użytkowników.

Przeczytaj również: Durczok wyzywa internautów: „Spotkamy się w sądzie, baranie, półgłówku i kaleko intelektualny”

źródło: Twitter

(Visited 180 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj