Jezuita Grzegorz Kramer krytycznie odniósł się do książki napisanej wspólnie przez emerytowanego papieża Benedykta XVI i kardynała Roberta Sarah. Duchowny znany jest ze swojego negatywnego stosunku wobec celibatu.

— Jednak chyba lepiej, aby papieże umierali — napisał Grzegorz Kramer na Twitterze, w reakcji na wpis jezuity Łukasza Sośniaka, pracującego w polskiej sekcji Vatican News.

Papież Benedykt XVI oraz prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydali ostatnio książę pod tytułem „Z głębi naszych serc”. Publikacja według mediów ma stanowić polemikę z papieżem Franciszkiem, który przychylnie odnosi się do pomysłu dopuszczenia żonatych mężczyzn do święceń kapłańskich.

Benedykt XVI oraz kard. Sarah przekonują w swojej książce, że celibat stanowi wielowiekową tradycję Kościoła. Swoje stanowisko argumentują jednocześnie tym, że pozbawieni partnerek kapłani lepiej mogą lepiej skoncentrować się na swoich obowiązkach. Obaj duchowni zaznaczają przy tym, że nie sposób realizować jest dwóch powołań jednocześnie.

— Nowa książka Benedykta XVI nie jest przeciwstawianiem się papieżowi, jak piszą niektóre media. To bzdura. Czemu niby się sprzeciwia? Nawet nie ukazał się dokument posynodalny. Wspiera celibat i uznaje jego wartość. Rzeczywiście – sensacja w Kościele — oznajmił w mediach społecznościowych jezuita Łukasz Sośniak.

Odpowiedział mu o. Grzegorz Kramer:

— Bardziej chodzi o to, że miał milczeć, a póki co teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, żeby papieże umierali.

Tweet duchownego wywołał oburzenie na Twitterze. Wkrótce jezuita usunął kontrowersyjną wypowiedź i zaczął blokować krytykujących go użytkowników.

Przeczytaj również: Durczok wyzywa internautów: „Spotkamy się w sądzie, baranie, półgłówku i kaleko intelektualny”

źródło: Twitter

(Visited 65 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Mocne przemówienie Grzegorza Brauna: "Polska nie jest już państwem suwerennym. Polacy nie są już wolni" [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here