Grzegorz Braun kandydat Konfederacji na prezydenta Rzeszowa przemawiał podczas konferencji prasowej na rynku tego miasta. Polityk skomentował możliwość ewentualnego przełożenia wyborów na urząd prezydenta Rzeszowa.

Według Brauna takie działania ze strony rządu są zwykłym „szachrajstwem”.

— Proszę nie kombinować, nie kręcić, nie popełniać kolejnych szachrajstw… — zwrócił się do przedstawicieli władzy Braun, komentując zapowiedź przesunięcia wyborów zaplanowanych na 9 maja.

Poseł Konfederacji podkreślił, by władze „nie kombinowały i nie utrudniały Rzeszowianom wyboru”.

— Większość naszych wyborców nie jest w stanie zrozumieć niuansów, które wykorzystuje władza do tego, by prowadzić nieczystą grę, także na poziomie procedury demokratycznej — stwierdził polityk.

Zobacz również: Lech Wałęsa pokazał zdjęcia po operacji: „Dobrze nie jest, ale…”

Zdaniem prawicowego parlamentarzysty późny termin ustalenia daty wyborów przez premiera Morawieckiego to pospolita zagrywka i nie przestrzeganie reguł gry.

— Odwlekanie decyzji o terminie wyborów oznaczało zmniejszenie czasu, jaki mają komitety wyborcze na rejestrację, zebranie podpisów poparcie oraz zgłoszenie kandydatów. A i w tym elemencie gry wyborczej dopatrzył się nieuczciwości niektórych swoich konkurentów: rozpoczęli regularną kampanię przedwyborczą, nim zdołali zarejestrować swoje komitety wyborcze, co jest złamaniem reguł prawa wyborczego. Nas to nie dotyczy, ale nas to przejmuje. Skoro już gramy w taką grę demokratyczną, to chcemy, by wszyscy trzymali się zasad. Niektórzy nie mogą się powstrzymać od tego, by nie kręcić — kontynuował, uderzając w rząd.

Przeczytaj również:  "En Be A". Publiczność padła ze śmiechu po słowach Kaczyńskiego [WIDEO]

Dodał, że osobiście nie zależy mu na tym, by się skarżyć, czy donosić. Chce się jedynie skupić na sprawiedliwym działaniu.

— Donosicielstwo, to nie jest działanie, któremu chciałbym się poświęcić w tej kampanii. I nie chcę występować charakterze człowieka małostkowego, który skarży się z obawy o własny wynik wyborczy. Dajmy komisarzowi wyborczemu popracować. Jak już upora się z rejestracją kolejnych komitetów wyborczych, to może rozejrzy się po mieście i zauważy, co się tutaj święci — stwierdził Grzegorz Braun i po chwili odpowiedział na pytanie dziennikarza rzeszowskiego oddziału TVP.

Zobacz również: Bydgoszcz: Andrzej Duda wygwizdany podczas uroczystości: „Będziesz siedział” [WIDEO]

— Media reżimowe, media gadzinowe, zwane dla zmylenia przeciwnika publicznymi, nie zasługują na to, bym udzielał im ja lub ktokolwiek inny, wypowiedzi do montażu. Bo wypowiedzi do montażu służą im wyłącznie do tego, by w sposób bezczelny prowadzić swoją kampanię przemilczenia i przekłamania — podkreślił.

źródło: nczas.com

(Visited 305 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj