Andrzej Duda udał się dziś do Bydgoszczy i uczestniczył w uroczystościach 40-lecia Bydgoskiego Marca. Nikt nie spodziewał się, że podczas spotkania dojdzie do nieprzyjemnych scysji. Podczas swojej przemowy prezydent Duda został wygwizdany, a z tłumu słychać było okrzyki „będziesz siedział”.

Andrzej Duda podkreślił, że dzięki odwadze uczestników wydarzeń z marca 1981 roku, Polska stała się państwem niepodległym.

Prezydent odznaczył uczestnika minionych wydarzeń, Jana Rulewskiego i przy okazji wspomniał trudy antykomunistycznego oporu sprzed czterech dekad. Polityk nie mógł jednak dokończyć swojej wypowiedzi, ponieważ pojawił się huk syren i okrzyki „będziesz siedział”.

Zobacz również: Lempart podburza europejskich polityków przeciwko Polsce! „Ja nie proszę o deklaracje, ja domagam się działań”

— Mogę mówić, patrząc na panów, którzy jesteście pokoleniem naszych rodziców, że my w jakimś sensie dzisiaj, przejmując od was pałeczkę i sprawując te najwyższe funkcje w państwie, czujemy tę odpowiedzialność — przemawiał prezydent Polski, wspominając tych, którzy nie mogli wziąć udziału w spotkaniu ze względu na obostrzenia epidemiczne.

Zobacz również: Zakaz przemieszczania się na Wielkanoc? Prof. Horban: „Jesteśmy tego bardzo bliscy”

Duda wspominał szczególnie o „ludziach ze szlaku wolności, ze szlaku Solidarności”. Na koniec wziął również udział w mszy świętej w katedrze św. Marcina i Mikołaja. Wydarzenia bydgoskie były początkiem kryzysu między ówczesną władzą a Solidarnością przed stanem wojennym.

źródło: radiozet.pl

(Visited 6 604 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj