W polskim Sejmie pojawiła się ukraińska flaga, co zbulwersowało posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Parlamentarzysta wspomniał o Ukro-Polinie.

Wojna na Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego na rozkaz Władimira Putina, który zadecydował o przeprowadzeniu specjalnej operacji militarnej (demilitaryzacja i denazyfikacja Ukraińców).

Od tego momentu ukraińscy uchodźcy zaczęli masowo przybywać do Polski, poszukując bezpiecznego schronienia. Powstało wiele organizacji, zaangażowanych w pomoc humanitarną. Pomagają również osoby prywatne, przyjmując poszkodowanych do własnych mieszkań.

W ramach solidarności z Ukrainą, w Sejmie pojawiła się flaga tego kraju. Grzegorz Braun nie był zachwycony tym gestem, czego wyraz dał na Twitterze.

– Czy to już Ukro-Polin? Kto tu jest gospodarzem? Biało-czerwona wywieszona przez Kancelarię Sejmu⁩ SPRZECZNIE z protokołem flagowym⁩. O co nie dba ⁦⁦⁦ Elżbieta Witek⁩, o to upomina się Konfederacja ⁦Korony Polskiej – napisał w mediach społecznościowych poseł Grzegorz Braun.

źródło: YouTube.com, Twitter.com

(Visited 864 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj