Konfederacja stale zwraca uwagę na narastające problemy społeczno-gospodarcze. Jeżeli rząd PiS wciąż będzie prowadził politykę rozdawnictwa, możemy liczyć na wzrost inflacji, a co za tym idzie cen podstawowych produktów.

Tymczasem widzimy, że nawet 691 tys. ukraińskich dzieci uchodźców skorzysta z programu 500 plus. W założeniu przy 41 miliardach złotych rocznie dla tego programu, dla polskich dzieci, dodatkowe 4 miliardy złotych rocznie przypadną na dzieci ukraińskie.

W ramach pakietów socjalnych, które rząd polski zapewni Ukraińcom, znalazł się również rodzinny kapitał opiekuńczy 300+, 400 złotych na pobyt dziecka w żłobku, a także jednorazowe świadczenie 300 złotych.

Poseł Grzegorz Braun w mocnych słowach skomentował postępujący socjal w Polsce

Konfederacja już wcześniej wskazywała na problem rosnącej inflacji zanim jeszcze pojawiły się informacje o wybuchu wojny na Ukrainie. Poseł Braun przypomniał, że polski rząd nadmiernie koncentruje się na pomocy obcokrajowcom, a nie do końca uwzględnia potrzeby Polaków.

– Szczęść Boże wszystkim! Przede wszystkim jednak naszym rodakom. Jesteśmy w Polsce i tu jest jeszcze polski sejm. Żadne prawo, a w szczególności Konstytucja, nie tylko nie nakazuje, ale… uwaga… nie uprawnia władz Rzeczypospolitej Polskiej do tego, żeby zajmowały się wszystkimi biedami tego świata. Żeby wszystkie nieszczęścia doczesne brał na siebie rząd Rzeczypospolitej Polskiej, rzecz jasna nie z własnych pieniędzy, których nie ma, tylko z pieniędzy polskich podatników — powiedział polityk Konfederacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Amerykanin skosztował tradycyjnych polskich dań: „Trzeba być szalonym, żeby to jeść” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dobromir Sośnierz stracił cierpliwość: Jak pan wierzy w ten sok z gumijagód, to pan sobie wszczepia [WIDEO]

źródło: YouTube

(Visited 282 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj