Marszałek Senatu Tomasz Grodzki gościł w programie „Kropka nad i” Moniki Olejnik na antenie TVN24. Polityk szczerze oznajmił, że nie zastosował się do oficjalnych procedur i zaleceń izolacyjnych w kwestii koronawirusa.

— Poszedłem na izbę przyjęć — wyznał Grodzki. — I dlatego jako człowiek odpowiedzialny, bo zmieniamy tę doktrynę, ja mam trochę podejście wyprzedzające decyzje administracyjne, ale to co zrobili Niemcy — Dlatego tam jest wykonanych 200 tysięcy testów po to, żeby ludzie wracający z zagranicy mogli być pewni, że nie przywieźli ze sobą koronawirusa.

— Panie marszałku, poszedł pan na izbę przyjęć normalnie i poprosił o test? — spytała z niedowierzaniem Monika Olejnik.

— I wykonałem ten test… — pochwalił się Grodzki.

— Jak to, normalnie jako zwykły obywatel pan poprosił o test? — dopytywała dziennikarka.

— Oczywiście, zarejestrowałem się i wykonałem ten test — potwierdził marszałek Senatu.

— Ale tak nie można, to trzeba przecież… — zaprotestowała prowadząca.

Niech pani nie używa słowa „nie można„. To jest odwrotnie. Nawet „trzeba” dlatego, że te przepisy, które mówiły że testy wykonujemy tylko u niektórych ludzi w tej chwili, po naradzie w RBN ulegają zmianie, ponieważ ta polityka okazuje się…

Przeczytaj również:  Kolejny skromny dowód popularności". Ziemkiewicz pojawił się w Simpsonach!

Ale nie było… Jak pan wtedy poszedł panie marszałku, nie każdy mógł wejść sobie na izbę przyjęć i poprosić o test. Tym bardziej, jeżeli coś podejrzewał, tym bardziej nie powinien iść na izbę przyjęć żeby nie narażać innych — zauważyła dziennikarka.

— Szpitala zakaźnego… To co, miałem nie robić tego testu? — spytał po chwili poirytowany Grodzki.

Daleko idąca szczerość Grodzkiego wywołała burzę w mediach społecznościowych. Głos zabrał m.in. administrator fanpage’a Żelazna Logika:

Facet kompromituje siebie z każdym wystąpieniem. Pojechał na urlop do Włoch, gdy już wirus tam się panoszył, odmawiał informacji gdzie był, dopiero przyciśnięty do muru przyznał się, potem olał zalecenia izolacyjne i procedury, polazł na ogólną izbę między ludzi, do tego jakimś cudem dostał skierowanie na test, choć nie miał żadnych objawów, gdy w internecie pełno relacji ludzi oburzonych, że nie robi się im testów tylko wysyła na kwarantannę.

Chodził cały czas do pracy i ryzykował zdrowiem najważniejszych ludzi w państwie, dziś poszedł na posiedzenie BBN. I teraz jeszcze tłumaczy że zrobił świetną robotę — dodał administrator.

Facet kompromituje siebie z każdym wystąpieniem 🤦‍♂️Pojechał na urlop do Włoch, gdy już wirus tam się panoszył,…

Gepostet von Żelazna logika am Dienstag, 10. März 2020

źródło: tvn24

(Visited 582 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj