Tomasz Grodzki przystąpił do naprawiania wizerunku Polski na arenie międzynarodowej – taki komunikat zamieszczono na oficjalnym profilu Senatu na Twitterze.

Tomasz Grodzki od początku grudnia zaliczył całą serię kurtuazyjnych spotkań z zagranicznymi dyplomatami. Na oficjalnym profilu Senatu w mediach społecznościowych zamieszczono zdjęcia ze spotkań z ambasadorami Włoch, Niemiec, Australii, Ukrainy, Izraela, Francji, Kuby, Rosji i Wlk.Brytanii.

Wpis, w którym pada wyraźna sugestia o „naprawie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej” wywołał lawinę krytycznych komentarzy.

Głos w sprawie zabrał prof. Stanisław Żerko:

Najpierw to ocierało się o groteskę, ale teraz to zaczyna stawać się przypadkiem do leczenia (…) Marszałek Senatu z Platformy pokazuje nam właśnie, jaki chaos zapanowałby, gdyby PO nie daj Boże przechwyciła także urząd prezydenta. Wetowanie wszystkiego z małpiej złośliwości, ostentacyjne kwestionowanie polityki zagr. rządu, propagandowy cyrk na cały świat itd. itp.

Z kolei Ośrodek Myśli Politycznej podsumował wpis Senatu następująco:

— Naprawianie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej? Zatem marszałek Grodzki w czasie tych spotkań zapewne dementuje kolportowane za granicą informacje o zagrożeniach dla demokracji i praworządności w Polsce. Nieoczekiwane, ale grunt to wznoszenie się ponad polski spór.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Czarzasty nie wytrzymał: „Jest Pan kawałem zakompleksionego, próbującego ukryć swoją przeszłość i poglądy chama”

źródło: Twitter

(Visited 192 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj