propolski.pl: Gowin atakuje PiS

Gowin atakuje premiera: „Głosowałbym za odwołaniem Morawieckiego”

Jarosław Gowin był gościem na antenie Radia Wnet i poinformował, że w przypadku głosowania w Sejmie opowiedziałby się za odwołaniem szefa rządu. Były wicepremier nie zmienił swojego zdania w kwestii rozwiązań podatkowych, jakie zawiera Polski Ład i wciąż je krytykuje.

— Na pewno nie będziemy opozycją totalną. Zostaliśmy wypchnięci z rządu byłej Zjednoczonej Prawicy, bo ten projekt przestał już istnieć. Zostaliśmy wypchnięci za wierność programowi ZP. Nie było w programie naszych partii drastycznej podwyżki podatków, nie było łamania zasad wolności czy pluralizmu mediów, nie było wreszcie takiej polityki, która prowadzi do kompletnej izolacji Polski na arenie międzynarodowej, a taki jest skutek „lex TVN” — zapewnił Jarosław Gowin.

— Jest w programie rządu wiele dobrych projektów, chociażby te, które przygotowywali ministrowie z Porozumienia i wiele tych projektów na pewno będziemy popierać — przyznał polityk.

Gowin popiera budowę nowego bloku centroprawicowego i z tego względu prowadził już rozmowy z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Dąży przy tym do tego, by wypełnić miejsce między PO a PiS-em.

— PSL tworzy dziś nurt opozycji wolnorynkowej — stwierdził.

Byłemu wicepremierowi nie podobają się działania proponowane przez rząd w tym rozwiązania podatkowe, które mogłaby tylko opracować skrajna lewica.

— Rozwiązania podatkowe Polskiego Ładu są popierane tylko przez jedno środowisko polityczne — partię Razem, czyli skrajną lewicę. To naprawdę powinno dać do myślenia, zwłaszcza tym umiarkowanym wyborcom PiS. Wiązałem wielkie nadzieje z Mateuszem Morawieckim jako premierem. Byłem jedną z osób, które doprowadziły do objęcia przez niego tego stanowiska, natomiast jestem głęboko rozczarowany tym, co pan premier zaproponował w kwestiach podatkowych i tu nie mam wątpliwości, że głosowałbym za odwołaniem — przyznał Gowin.

Zobacz również: Polscy naukowcy pracują nad nowym prolekiem. Ma za zadanie niszczyć komórki nowotworowe

Zobacz również: Tusk zwiedzał szpital, gdzie obowiązuje zakaz odwiedzin! Rodziny pacjentów nie kryją wściekłości

źródło: wmeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these