Jarosław Gowin, który był gościem na antenie Radia Zet, odpowiedział na pytanie, czy tęskni, by powrócić do obozu władzy.

— Jeżeli za czymś tęsknię to za dobrym rządem, a taki rząd może powstać po następnych wyborach, nie wcześniej. W tej kadencji PiS ma większość i będzie tą większość zachowywał — przyznał Jarosław Gowin, lider Porozumienia.

Jarosław Gowin w Poranku „Siódma9″ podkreślił, że mógłby znaleźć miejsce w dzisiejszej Zjednoczonej Prawicy. Dodał, jednak, że słowa te były „podszyte ironią”.

— Przytoczone przez panią moje słowa były fragmentem szerszej całości. Po prostu były podszyte ironią. Dzisiaj PiS udaje normalną zachodnio-europejską centroprawicę, w rzeczywistości to jest partia, która zdecydowała się obrać kurs na narodowy populizm, tak to jest określane przez politologów, to jest szersze zjawisko ogólnoświatowe. Szkoda natomiast jeżeli chodzi o korektę tego kursu np. w odniesieniu do Polskiego Ładu, rozstanie się z Polskim Ładem, w przyszłym tygodniu odbędzie się stypa i pożegnanie tego potworka legislacyjnego, to dobrze — mówił Gowin.

Lider Porozumienia jest zdania, że PiS-owi może zależeć na przedterminowych wyborach, a Kaczyński dokładnie analizuje sondaże.

— Moim zdaniem ten scenariusz cały czas leży na stole. Jarosław Kaczyński uważnie studiuje sondaże. Gdyby się okazało, że wojna w Ukrainie wywołuje ten efekt skupiania się społeczeństwa wokół obozu rządowego, to zapewne sięgnie po ten instrument, jakim byłoby samorozwiązanie Sejmu — stwierdził polityk. Ponadto powiedział, co myśli o rosyjskiej agresji na Ukrainę.

— Myślę, że w najbliższych latach nic Polsce ani innym krajom NATO nie grozi. Władimir Putin może nie połamał sobie zębów na Ukrainie, ale zdecydowanie te działania przebiegły nie po jego myśli. Sądzę, że tylko w przypadku podporządkowania sobie Ukrainy, w perspektywie kilku następnych lat zagrożone byłyby kolejne kraje, wśród nich pewnie także Polska — podsumował.

Zobacz również: Wałęsa skomentował słowa Kaczyńskiego o broni atomowej: głupoty

Zobacz również: Łukasz Warzecha o planie Morawieckiego: „Znów robimy za największych frajerów”

źródło: RadioZet

(Visited 237 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj