Gdzie leży Polska? Okazuje się, że odpowiedź na tak proste pytanie nie jest jednoznaczna. Przynajmniej dla młodych mieszkańców Warszawy. Youtuberzy z kanału „Matura to bzdura” postanowili dowiedzieć się od młodych warszawiaków, gdzie położony jest nasz kraj.

Youtuberzy poprosili młodych, by Polska została wskazana na mapie Europy. Ochotnicy mieli za zadanie narysować kontury granic.

W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik zapowiedział, że na nowej maturze z języka polskiego część pytań znana będzie przed egzaminem.To odpowiedź na ostatnie wyniki matur, których nie zdała większa niż wcześniej część maturzystów.

Film został skomentowany przez internautów:

— Kiedyś w programie matematyki w L.O. był rachunek różniczkowy, całkowy, prawdopodobieństwa, pamiętam i macierze. Teraz jest to program rozszerzony matematyki. Może w tym, czteroletnim liceum, wróci ten poziom co przed laty.

Przed laty w Szkole Podstawowej rysowałem na papierze pergaminowym położonym na mapie granicę państw, potem je kolorowałem. Doskonale pamiętam granice i stolice krajów.

— Niezłych dzbanów nabrali do tego krótkiego filmu. Mam nadzieję, takich głąbów trzeba mocno szukać. Jeżeli jest to rzeczywiście grupa reprezentacyjna polskiej młodzieży – to bieda narodowi polskiemu.

Młodzi, wykształceni z dużych ośrodków miejskich czyli elektorat PO i lewicy w pełnej krasie. Przyszłość należy niestety to tych głąbów, jest ich coraz więcej.

Przeczytaj również: Nie, to nie Białoruś. Tak było w Paryżu. Dantejskie sceny rozniosły się po mediach społecznościowych

źródło: youtube

(Visited 5 026 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj