propolski.pl: Ludzie znakowani jak bydło. Tak wyglądają „przepustki” wprowadzone przez rząd. Kary dla tych, co nie sprawdzają znakowań [VIDEO]

Ludzie znakowani jak bydło. Tak wyglądają „przepustki” wprowadzone przez rząd. Kary dla tych, co nie sprawdzają znakowań [VIDEO]

We Francji władze wprowadziły powszechną segregację sanitarną. Bez tzw. przepustki sanitarnej Francuzi nie mogą zjeść w restauracji, napić się kawy w kawiarni czy przemieszczać się na dłuższych trasach za pośrednictwem pociągu lub samolotu.

W krótkim materiale video zamieszczonym przez The Telegraph widać, jak w rzeczywistości wygląda życie w „nowej normalności”. Do znakowania używa się niebieskich opasek używanych jako przepustki.

Na dworcach i lotniskach obywatele Francji legitymują się swoimi przepustkami sanitarnymi, które zaświadczają o zaszczepieniu, przebyciu COVID w ciągu ostatnich sześciu miesięcy czy negatywnym wyniku testu na koronawirusa.

Zobacz również: Kanadyjscy naukowcy przewidują śmierć z 95 proc. skutecznością. Fatalistyczna wizja Grzegorza Górnego

I czekają na oznakowanie niebieską opaską.

Od poniedziałku we Francji obowiązuje rozszerzony paszport sanitarny w miejscach publicznych, m.in. w kawiarniach i restauracjach, dużych centrach handlowych, środkach dalekobieżnego transportu oraz w placówkach opieki medycznej. To kolejny etap segregacji sanitarnej.

Osoby pełnoletnie, aby usiąść przy stoliku w barze czy restauracji, nieważne, czy w pomieszczeniu, czy na tarasie, muszą posiadać certyfikat szczepień przeciwko COVID-19 lub negatywny wynik testu PCR, antygenowego bądź autotestu wykonanego przez laboratorium albo farmaceutę i ważnego 72 godziny. Akceptowane są również zaświadczenia o przebytej infekcji koronawirusem do 6 miesięcy od zakażenia.

Zobacz również: Jarosław Kaczyński ugnie się przed TSUE? „Zlikwidujemy Izbę Dyscyplinarną w tej postaci, w jakiej funkcjonuje ona obecnie i w ten sposób zniknie przedmiot sporu”

Firmy, które nie będą stosować się do obowiązku sprawdzania przepustek sanitarnych, muszą liczyć się z możliwością 7-dniowego zamknięcia.

Źródło: NCzas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these