Francuz Patrick Edery zamieścił na Twitterze krótki filmik z warszawskiego metra. Mieszkaniec tego kraju był zachwycony, tym co zobaczył do tego stopnia, że musiał się podzielić swoimi odczuciami w internecie. Patrick Edery jest dziennikarzem, który często komentuje tematy imigracji, jak również kondycji zachodniej Europy.

Gdy pokazał, jak wygląda warszawskie metro, wielu internautów nie mogło wyjść z podziwu.

— Czysto, cywilizowanie, bezpiecznie — dla Francji to już przeszłość — czytamy pod wpisem dziennikarza.

Mężczyzna podkreślił, że we Francji było kiedyś podobnie, tyle że w latach 60.

— Metro w Warszawie w godzinach szczytu: czysto, cywilizowanie, bezpiecznie, spokojnie. Jak zresztą w całej Polsce. I Francji… z lat 60. — pisał Edery na portalu społecznościowym.

Jego wpis rozpoczął ciekawą dyskusję. Użytkownicy nie spodziewali się, że nasz kraj jest taki piękny i „normalny”.

— Różnica dla kobiet (które nie ośmielają się nosić niczego „krótkiego” we Francji) jest absolutnie niezwykła — czytamy pod nagraniem.

— Latem kobiety mogą chodzić w najlżejszych sukienkach, nie narażając się na gwizdy. A gdyby tak się stało, nikt nie pozostałby obojętny i ktoś by interweniowałby. Wykształcona i cywilizowana populacja, jak niegdyś Francja — pada kolejny komentarz.

— Kiedy widzimy stan Paryża i Francji, po ponad 40 latach niezdolności, tchórzostwa i rozluźnienia polityków, którzy odnieśli sukces we władzy, możemy tylko płakać lub być źli — analizuje inny internauta.

Następny komentator zażartował, że może sam przeprowadzi się do Polski.

— Jestem zbyt leniwy, by nauczyć się trzeciego języka, ale tak naprawdę chciałbym tam mieszkać. Już tam byłem, jest pięknie i spokojnie, ale cholera, mówię tylko po angielsku — napisał.

 

źródło: telewizjarepublika.pl

(Visited 25 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Lech Wałęsa zaatakował polski rząd w amerykańskim Kongresie: "W Polsce łamie się Konstytucję"