Prof. Didier Pittet udzielił wywiadu w radiu France Inter i przestrzegł przed szerzącą się pandemią i jej nowymi odmianami. Dodał, że do ich zwalczania potrzebne będą coraz to nowsze szczepionki.

— Pandemii koronawirusa nie uda się opanować przed latem 2022 roku — zapowiedział epidemiolog prof. Didier Pittet.

Naukowiec wyjaśnił, że kolejne dwa miesiące będą wyjątkowo trudne, ponieważ zimą wirusy również są aktywne i szybko się rozprzestrzeniają. 

Zobacz również: Elon Musk traci tytuł najbogatszego człowieka na świecie. Cieszył się nim bardzo krótko

Pittet kierujący szpitalem uniwersyteckim w Genewie wyjaśnił, że pierwszej oceny skuteczności kampanii szczepień przeciwko koronawirusowi będziemy mogli dokonać dopiero po kilku miesiącach od jej trwania. Musimy więc jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Epidemiolog podkreślił, że stanie się tak zapewne na początku lata.

Zobacz również: Kolejna mutacja koronawirusa. Odkryli ją naukowcy z Finlandii

Profesor wyjątkowo przestrzegł przed nowymi mutacjami COVID-19 mówiąc, że nie obejdzie się bez nowych szczepionek. Obawy medyka podzieliła francuska opinia publiczna. Według sondażu przeprowadzonego przez ośrodek Elabe dla stacji BFM TV jedynie 31 proc. Francuzów wierzy w „powrót do normalnego życia” w 2021 roku. 30 proc. jest przekonana, że stanie się tak dopiero w 2022 roku, a 17 proc., że po 2022 roku.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 091 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj