Francuski europoseł Gilles Lebreton opublikował w mediach społecznościowych komentarz, w którym ocenił działania polskiego rządu w kwestii wprowadzenia stanu wyjątkowego. Ocenił również polityką prezydenta Macrona.

— Polska jest bardziej wiarygodna niż Macron w chronieniu nas przed nadchodzącą afgańską falą migracyjną — zaznaczył francuski europoseł Gilles Lebreton na Twitterze. Słowa polityka mogą zaskakiwać i wskazywać na to, jak źle dzieje się aktualnie we Francji.

Polski prezydent zadecydował w czwartek o wprowadzeniu 30-dniowego stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej w obawie przed napływem większej liczby migrantów, jak również z racji zbliżających się rosyjskich ćwiczeń wojskowych. Będzie on obowiązywał przez 30 dni na obszarze części województwa podlaskiego i województwa lubelskiego.

W ostatnich tygodniach nawet kilka tysięcy migrantów z Bliskiego Wschodu przedostało się przez granicę białorusko-unijną na teren Litwy, Łotwy i Polski. Podejrzewa się, że jest to przejaw „wojny hybrydowej” i działania reżimu Łukaszenki w odwecie za sankcje UE.

— Sytuacja na granicy jest trudna i niebezpieczna. Musimy podejmować takie decyzje i dbać o bezpieczeństwo Polski i UE — wyjaśnił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Europoseł Gilles Lebreton porównał wiarygodność Polski do wiarygodności francuskiego prezydenta Macrona.

— Polska jest bardziej wiarygodna niż Macron w bronieniu nas przed nadchodzącą afgańską falą migracyjną: próbuje ją zablokować na granicy białoruskiej! Brawo! — czytamy na Twitterze polityka.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Stan wyjątkowy będzie przedłużony? Premier Morawiecki: „Granica musi być chroniona”

Zobacz również: Biedroń zauważył, że powrót Tuska szkodzi opozycji: “Polaryzuje scenę polityczną i odgrzewa stare spory”

Źródło: twitter.com

(Visited 2 125 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj