Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski rozmawiał z portalem „Krytyki Politycznej” i odniósł się do tematu imigracji. Parlamentarzysta stwierdził, że z racji kryzysu klimatycznego funkcjonowanie w wielu krajach okołorównikowych jest bardzo trudne.

— Milion nie jest dla nas problemem, lecz korzyścią w obliczu kryzysu demograficznego — powiedział poseł Franciszek Sterczewski.

— Coraz więcej ludzi będzie próbowało opuszczać swoje ojczyzny w poszukiwaniu bezpieczeństwa i lepszych warunków życia — dodał poseł.

Franciszek Sterczewski stwierdził, że opozycja nie ma odwagi, by zadziałać w tej kwestii.

— Milion nie jest dla nas problemem, lecz korzyścią w obliczu kryzysu demograficznego, który jest wyzwaniem zarówno dla Polski, jak i dla Europy — ocenił.

W nocy z 1 na 2 listopada grupa umundurowanych i wyposażonych w długą broń osób przekroczyła polską granicę. W związku z tymi wydarzeniami w środę rano chargé d’affaires Republiki Białorusi Aleksander Czesnowski musiał stawić się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

W obliczu tych wydarzeń nie pozostała obojętna Komisja Europejska. Rzecznik KE Peter Stano powiedział, że jeżeli incydent na granicy okaże się prawdziwy, będzie to oznaczać prowokację reżimu Łukaszenki przeciwko UE.

— Najwyraźniej naruszono terytorium suwerennego państwa — ocenił polityk.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Rzecznik dodał, że UE regularnie ocenia sytuację na granicy z Białorusią i podnosi temat niewłaściwego traktowania imigrantów.

2 listopada prezydent RP podpisał ustawę o budowie zabezpieczenia granicy Polski. Inwestycja związana z budową bariery wzdłuż granicy państwowej wyceniana jest na 1,6 mld zł.

Zobacz również: Terlecki pozostaje optymistą: „Będzie można mieć pewność, że PiS wygra wybory”

Zobacz również: Dr Sutkowski przywołuje Polaków do porządku: Kto uważa, że umierają statyści, niech się czym prędzej ogarnie

Żródło: Krytyka Polityczna, DoRzeczy.pl

(Visited 782 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj