Ula Chowaniec to feministyczna blogerka, która stara się promować otyłość. Nie tylko uważa, że nadwaga nie jest niczym złym, ale również nazywa osoby szczupłe uprzywilejowanymi.

Ada Kostarkiewicz regularnie nagrywa podcasty. W jednym z najnowszych odcinków jej gościem była Ula Chowaniec, która zajmuje się promowaniem postaw „ciałopozytywnych”. Panie rozmawiały między innymi na temat tego, dlaczego większa waga nie jest zła.

Czytaj także: Absurdalna sytuacja na granicy polsko-niemieckiej. „Dyskryminacja Polaków”

W pewnym momencie rozmowy pojawiło się nawet stwierdzenie, że same memy o tyciu w trakcie kwarantanny są złe, ponieważ są „fatfobią”. W innej wypowiedzi Chowaniec przyznała, że nie ma niczego złego w dodatkowych pięciu kilogramach.

Nagranie stało się popularne w serwisie Wykop. Internauci zaznaczyli, że te feministka już wcześniej zasłynęła z wypowiedzi, w której przekonywała, że osoby otyłe nie chorują częściej przez nadwagę samą w sobie, ale przez to, że lekarze są „fatfobami”, więc boją się one wizyt w poradniach lekarskich. Z usług medyków korzystają, dopiero gdy ich stan jest naprawdę zły.

Czytaj także: Typowe USA: Uczestnicy marszu przeciw przemocy pobili się z uczestnikami marszu przeciw brutalności

Przeczytaj również:  Sytuacja rodem z horroru. Mieszkańcy bloku prześladowani przez mężczyznę w masce [WIDEO]

Warto nadmienić, że według statystyk z otyłością boryka się około dwóch miliardów ludzi. Co więcej, z powodu nadwagi rocznie umiera trzy miliony osób. Dlatego, jak przekonują Internauci, tego typu „ciałopozytywne” wystąpienia mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Ciało w czasie zarazy

Radio Zaraza powraca! W tym odcinku będę rozmawiać z Ulą Chowaniec, autorką bloga Galanta Lala, ekspertką w sprawach body positivity. Porozmawiamy o tym, czy śmieszki i memy o tyciu na kwarantannie są okej. I o tym, czy ciałopozytywność jest w ogóle o kochaniu samej/samego siebie, czy nie. Przygotujcie się na solidną dawkę wiedzy i nie omieszkajcie zadawać pytań w komentarzach.

Gepostet von Rzeczovnik by Ada T. Kosterkiewicz am Sonntag, 5. Juli 2020

źródło: facebook.com, wykop.pl

(Visited 346 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj