Deutsche Welle poinformowało, że Polacy wciąż nie mogą przekraczać granicy z Meklemburgią-Pomorzem Przednim w celu zrobienia zakupów lub odbycia jednodniowej wycieczki.

Pomimo otwarcia granicy między Polską a Niemcami, przepisy obowiązujące w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie zabraniają przyjazdu do landu dla jednodniowych turystów z Polski. DW informuje, że władze landowe przewidują wyjątki dla podróżujących autobusami lub pracującymi za naszą zachodnią granicą.

Przepisy utrudniające swobodny przepływ ludzi między naszymi krajami zostały wdrożone jako jeden ze środków podjętych w walce z epidemią koronawirusa. Deutsche Welle zwróciło uwagę na to, że absurdalne rozporządzenia władz landu odbiją się także na zwykłych Niemcach przebywających w hotelach w Świnoujściu i nie mogących odwiedzić choćby wyspy Uznam.

Portal NDR podaje również, że „wielu Polaków z regionów przygranicznych, którzy często jeżdżą do Niemiec, są rozczarowani i niezadowoleni z regulacji”. Co ciekawe, dziennikarze przywołują przykład graniczącej z Polską Brandenburgii, gdzie tak rygorystyczne obostrzenia nie obowiązują.

Niemieckie media dostrzegają również problem ewentualnego nagłośnienia tematu w Polsce, gdzie ich zdaniem mogą pojawić się głosy wskazujące na „dyskryminację Polaków”.

Przeczytaj również: „Macrona i Johnsona łatwiej było nagrać. Mamy nadzieję, że Andrzej Duda znajdzie się w tej pierwszej grupie”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 333 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj