Wojciech Cejrowski opublikował na Twitterze post dotyczący obchodów rocznicy rzezi wołyńskiej. Kiedy zaczął pisać o „Polexicie” i „niemieckich zbrodniach”, a następnie zwrócił się do premiera Morawieckiego, został zbanowany przez Facebooka.

Na dzień 11 lipca przypadła 79. rocznica „krwawej niedzieli”, która była najbardziej dramatycznym punktem rzezi wołyńskiej.

Między dwoma nacjami wciąż utrzymują się napięcia dotyczące tej kwestii. Podczas poniedziałkowych uroczystości w naszym kraju pojawili się prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

Część komentatorów i ekspertów spodziewała się, że z okazji tej uroczystości prezydent Ukrainy skomentuje temat zbrodni wołyńskiej, tak się jednak nie stało.

Wojciech Cejrowski dostał bana na Facebooku

– »Wołyń pamiętamy« – to nie jest hasło wystarczające. WOŁYNIA NIGDY NIE WOLNO ZAPOMNIEĆ – to jest lepsze. Groby na Wołyniu wyją, a władze w Warszawie i Kijowie milczą – tak napisał podróżnik i publicysta.

– Wczoraj napisałem, że »władze milczą«, gdy tymczasem milczenie byłoby lepsze, od tego, co mówią. Morawiecki pisze nową historię i oskarża swoich niemieckich sojuszników o Wołyń. I my z tymi niemieckimi zbrodniarzami jesteśmy w Unii? Polexit, panie Morawiecki! – dodał Cejrowski.

Wpis ten został szybko ocenzurowany na Facebooku.

– Nie możesz publikować ani komentować przez 24 godziny. Wynika to z tego, że wcześniej zostały opublikowane przez Ciebie treści niezgodne z naszymi Standarami społeczności. Ten post narusza standardy w zakresie treści propagujących nienawiść – poinformował Cejrowskiego Facebook.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Od kiedy będą obowiązywać wakacje kredytowe? Możesz mieć tylko dwa dni na złożenie wniosku

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Córka Aleksandra Jabłonowskiego zagra w trzecim sezonie Wiedźmina! W jaką postać się wcieli?

źródło: Twitter

(Visited 581 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj