Donald Tusk niedawno powiedział, że pod koniec swoich rządów Ewa Kopacz miała stworzony „projekt podobny do 500 plus”. Przez sześć lat nikt z opozycji nie wspominał o tym rozwiązaniu, więc te słowa budzą spore kontrowersje. Co na to sama Ewa Kopacz?

Po powrocie do Polski były premier rozpoczął objazd po Polsce. Podczas spotkania w Szczecinie polityk zaskoczył słuchaczy, bo stwierdził, że „Ewa Kopacz miała przygotowany projekt, dość podobny do 500 plus, z podobnymi skutkami”. Dodał jednak, że „w ostatnim roku zmagała się z porządkowaniem sytuacji po światowym kryzysie finansowym”.

Tusk stwierdził, że Polska dobrze poradziła sobie w sytuacji kryzysu i już niedługo można było rozpocząć „duże programy socjalne”. Kolejne słowa Tuska były jeszcze bardziej zaskakujące, ponieważ PO także „by go w tym czasie wprowadziło”. Wielu polityków opozycji potwierdziło, że w budżecie nie ma odpowiedniej ilości pieniędzy na tego typu inicjatywy.

Ewa Kopacz, która była gościem w „Kropce nad i” na antenie TVN zaznaczyła, że program nigdy nie miał nosić nazwy 500 plus.

— Pewnie Donald Tusk chciał powiedzieć, że były podobne projekty dotyczące wsparcia, nie tylko dzieci, ale też całych rodzin — powiedziała Ewa Kopacz.

Przeczytaj również:  Zakopane: Cena za skorzystanie z toalety to prawdziwy obłęd

Ponadto uderzyła w polityków PiS nie szczędząc mocnych epitetów.

— Przedstawiciele PiS-u po prostu kłamią. Twierdzą, że było im strasznie ciężko na początku, a mimo to dali 500 plus, bo zostawiliśmy sytuację finansową Polski i finanse publiczne w zrujnowanej formie z procedurą nadmiernego deficytu — mówiła była premier.

Zobacz również: Kinga Rusin pozuje w bikini i atakuje MEN: „Ministerstwo Ciemnoty, umysłowe mastodonty”

Zobacz również: Czeka nas przymus szczepień na jesieni? Prof. Simon: „Jestem za. Mamy wojnę, trzeba stosować metody wojenne!”

źródło: wmeritum.pl, wprost.pl

(Visited 2 661 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Jak można było wymyślać takie idiotyzmy, kiedy wprowadziło się tymczasową podwyżkę VAT dla ratowania budżetu bez takich programów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj