Przed siedzibą TK doszło do kolejnych gorących protestów z udziałem zwolenników lewicy. Ten wielki bunt narósł po publikacji uzasadnienia wyroku TK z 22 października ws. aborcji. Podobne manifestacje zostały zapowiedziane w wielu miastach Polski. Wszystko wskazuje na to, że to „szaleństwo” dopiero przybiera na sile.

Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Ta decyzja rozwścieczyła mnóstwo kobiet, a szczególnie feministek i zwolenniczek lewicy, które na czele z liderką Strajku Kobiet Martą Lempart okazały swoje wielkie rozgoryczenie i gniew.

Zobacz również: Prof. Horban: Tak szczęśliwie się złożyło, że umiera tylko dwa razy więcej ludzi niż normalnie

Protestujący zgromadzili się przed siedzibą TK około godziny 18 i pod „dowództwem” liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet nawoływali innych do wyjścia na ulicę. Uczestnikom nie zabrakło transparentów z wulgarnymi hasłami i tymi, które uderzają w partię rządzącą: „J**** PiS”, „Wyp*****”, „Wolność wyboru zamiast terroru”, „Za całokształt w….” czy „To jest wojna” czytamy kilka z nich.

Zobacz również: Niech świat się dowie! Powstała animowana mapa niemieckich obozów koncentracyjnych [WIDEO]

Przeczytaj również:  Zmiany w rządzie PiS. Nieoficjalnie: To on pożegna się ze stanowiskiem

Zbuntowani uczestnicy pochodu zabrali ze sobą tęczowe flagi i symbole Strajku Kobiet.

Na miejscu szybko pojawiły się oddziały policji nawołujące do rozejścia się. Podobne protesty zapowiedziano już w kilku większych miastach Polski, m.in.: Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu czy Łodzi.

Źródło: tysol.pl, youtube.com

(Visited 935 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj