Amerykański miliarder Elon Musk przekazał na Twitterze zaskakujące wieści. Oznajmił, że nowo powstająca inicjatywa w ramach start-upa Neutralink współzałożonego przez niego samego w 2016 roku zamierza dokonać ogromnego postępu technologicznego.

Chodzi o wszczepianie do ludzkich mózgów czipów komputerowych, które umożliwiłyby wyleczenie wielu poważnych schorzeń neurologicznych, takich jak demencja czy choroba Alzheimera.

— Jeśli wszystko pójdzie dobrze, być może uda nam się przeprowadzić wstępne próby na ludziach jeszcze w tym roku — napisał amerykański miliarder Elon Musk na Twitterze.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski nie ma żadnych wątpliwości: „Zaraza powróci” [WIDEO]

Firma wysnuła plany na bardzo długą perspektywę i zależy jej na osiągnięciu większej symbiozy między sztuczną inteligencją a człowiekiem.

Neutralink nie poprzestaje jedynie na pustych obietnicach i już rozpoczęła próby wszczepiania czipów, ale na początku zwierzętom. Jak do tej pory udało się to w przypadku świń oraz małpy, która po wszczepieniu implantu do mózgu mogła grać w gry wideo jedynie za pomocą umysłu.

Zobacz również: To nie tak miało być. Greta Thunberg przez przypadek nacisnęła Enter, a potem szybko skasowała wpis

— Neuralink bardzo ciężko pracuje, aby zapewnić bezpieczeństwo implantów — wyjaśnił Elon Musk w komentarzu na Twitterze. Elon Musk miał nadzieję, że prace będą postępowały znacznie szybciej, jednak testy technologii na ludziach w 2020 roku nie doszły do skutku.

Źródło: medianarodowe.com

(Visited 767 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Pierwsza linia bez obowiązku maskowania w samolotach. „Nie widzimy już potrzeby”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here