Dziennikarka Eliza Michalik często szokuje opinię publiczną swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami. Tym razem skrytykowała pomysł Prawa i Sprawiedliwości, aby wybudować w Warszawie łuk triumfalny z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Eliza Michalik nie jest zadowolona z planów premiera Mateusza Morawieckiego, który w ostatniej rozmowie z internautami opowiedział o zbiórce na ten cel.

— Sam też wpłaciłem środki na fundację, która zbiera pieniądze na łuk triumfalny. Łuk triumfalny ku czci Bitwy Warszawskiej byłby godnym upamiętnieniem, ale do tego trzeba niestety porozumienia z władzami Warszawy. Są tutaj mało kooperatywne niestety. Pewnie z jakimś opóźnieniem będziemy mieli i Muzeum Bitwy Warszawskiej — mówił Mateusz Morawiecki.

— A na świecie ludzi zajmuje AI, gospodarka symbiotyczna, 5G, globalne zarządzanie cyfrowe, Big Data i rozszerzona kreatywność. Jesteśmy sto lat za cywilizacją i ta przepaść się pogłębia — skomentowała plan PiS-u Eliza Michalik.

Robert Biedroń również wyraził swój sprzeciw poprzez wpis w mediach społecznościowych. Jest zdania, że kolejny pomnik jest Polsce zwyczajnie niepotrzebny.

— Ja wiem, że to szalony pomysł, ale gdyby tak im. Bitwy Warszawskiej 1920 nazwać Most Południowy oddany w 2020 r. ? Albo na tę okoliczność wybudować np. szpital, dom kultury, bibliotekę, ew. schronisko dla ofiar przemocy domowej. Za mało patetyczne? Szkoda… Wolałbym, żeby symbolem triumfu w Polsce XXI wieku był np. brak głodowych emerytur, dobrze opłacane pielęgniarki i żłobki, a nie kolejny pomnik, który niczemu i nikomu nie służy. Finlandia na 100-lecie niepodległości, zamiast budować łuk triumfalny, postawiła bibliotekę publiczną — powiedział europoseł.

źródło: polityczek.pl

(Visited 798 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj